معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

عضو هیات مدیره‌ی بانک خبر داد:

افزایش مانده تسهیلات بانک صنعت و معدن در مناطق کمتر توسعه‌یافته‌

بانک صنعت و معدن

عضو هیات مدیره‌ی بانک صنعت و معدن از افزایش مانده تسهیلات در مناطق کمتر توسعه‌یافته‌ی کشور مخصوصا استان های مرزی خبر داد و گفت: منابع ریالی که در واحدهای تولیدی این استان هزینه شده بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.

«حسن عسگری»، اظهار کرد:  بانک صنعت و معدن به عنوان تنها بانک توسعه‌ای در بخش صنعت و معدن کشور که ۱۰۰ درصد سهام آن متعلق به دولت است،  بر اساس سیاست‌هایی که  مجمع این بانک برآن تاکید می کند سالانه سیاستی را برای ارکان اعتباری خود پیش‌بینی می کند و یکی از این سیاست‌ها این است که حتما مانده تسهیلات در مناطق کمتر توسعه‌یافته‌ی کشور مخصوصا استان های مرزی افزایش بدهد .

وی با تاکید بر اینکه یکی از استان‌های مدنظر بانک صنعت و معدن ، استان ایلام به عنوان یک استان مستعد در بخش توسعه صنعت  بوده است، تصریح کرد: تاکنون تسهیلات ارزی که در اختیار صنایع ایلام قرار گرفته بیش از ۳۷۰ میلیون دلار و منابع ریالی که در واحدهای تولیدی این استان هزینه شده بیش از ۱۵۰۰ میلیارد تومان است.

عضو هیات مدیره بانک صنعت و معدن گفت: واحدهای بسیار خوبی در استان تامین اعتبار شده که نمونه آن پتروشیمی ایلام است که در بازدید مشخص شد 90 درصد پیشرفت فیزیکی دارد و  امیدواریم این واحد در سه ماهه اول سال ۱۳۹۷وارد خط تولید شود.

عسگری تاکید کرد: اجرای این واحد تجربه خوبی برای پیمان‌کاری در این استان است و  مطمئن هستیم تحول زیادی را چه در بخش اشتغال و چه امور خدماتی در منطقه ایجاد خواهد کرد .

وی با بیان اینکه 1500 میلیارد تومان تسهیلات مانده در استان برای اجرای 6  طرح بزرگ شامل پتروشیمی ایلام، فولاد گستر آتنا، فولاد زاگرس ایوان، ماداکتو استیل کورد، فولاد زاگرس مهران و کوشاب غرب اختصاص یافته است، تصریح کرد: این طرح‌ها برای بالغ بر 1900 نفر اشتغال مستقیم ایجاد خواهد کرد.

عضو هیات مدیره بانک صنعت، معدن درباره برنامه‌ی این بانک در حمایت از معدن گفت: اگر مواردی به عنوان مزیت نسبی مطرح شوند ما محدودیتی در این زمینه نداریم و جزء سیاست‌های این بانک نیز است.

عسگری تاکید کرد: سرمایه‌گذاری در بخش صنعت، شرایط خاص خودرا دارد، یکی از موارد مهم کنترل زمان‌بندی و مدیریت پروژه است چون اگر پروژه‌ای در زمان خود و با کنترل هزینه‌ها، انجام نشود زمان که می‌گذرد با افزایش هزینه‌ها برخورد می‌کند و بحث منابع تکمیلی پیش می‌آید و ممکن است طرح توجیهی آن را عملا از بین ببرد، بنابراین سرمایه‌گذاران باید مدیریت علمی بر پروژه‌ها داشته باشند.

منبع: ایسنا