معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

معادن تونلی شهرستان کوهبنان تعطیل شد

 معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری کرمان گفت: معادن تونلی شهرستان کوهبنان تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهد بود.

 سید مصطفی آیت اللهی موسوی روز جمعه در ستاد بحران شهرستان کوهبنان افزود: میزان خسارت های وارد شده ناشی از زلزله به ساختمانها در این شهرستان بالاست ولی خوشبختانه خسارت جانی نداشتیم.
وی با تاکید بر اینکه بلافاصله پس از وقوع زمین لرزه 5.2 ریشتری، ستاد بحران استان و شهر کوهبنان تشکیل شد اظهار کرد: گسل فعال شده منطقه جور و بافت قدیم کوهبنان را تحت تاثیر قرار داده است.
آیت الهی موسوی ادامه داد: در منطقه جور تا عصر امروز توزیع اقلام امدادی به پایان خواهد رسید.
آیت اللهی موسوی گفت: در بافت قدیم نیز تعداد واحدهای آسیب دیده مشخص و بررسی های لازم در این زمینه انجام شده و در مکان های امن برای ساکنان این مناطق چادر برپا خواهد شد.
معاون استاندار کرمان اظهار کرد: آواربرداری در این منطقه آغاز شده و کمک های امدادی و بررسی های مورد نیاز در دست انجام است.
زلزله ای با بزرگی 5.2 ریشتر شبانگاه پنجشنبه 30 آذر شهرستان کوهبنان در استان کرمان را لرزاند. 
این زمین لرزه موجب فروریختن برخی ابنیه و ترک خوردن برخی دیوارهای در این شهرستان بخصوص روستای جور به عنوان کانون اصلی زلزله شبانگاه گذشته شده است. 
استاندار کرمان امروز (جمعه) به منظور بازدید از روند امدادرسانی به مناطق زلزله کوهبنان به این شهرستان سفر کرد. 
علیرضا رزم حسینی در این بازدید با مردم زلزله زده منطقه جور واقع در شهرستان کوهبنان گفت و گو کرده و از منازل آسیب دیده بازدید کرد. 
مدارس کوهبنان و برخی از مدارس راور شنبه و یکشنبه تعطیل اعلام شد. 
کوهبنان در 180 کیلومتری مرکز استان کرمان قرار دارد.

خبرنگار: سمیه حسن شاهی ** انتشار دهنده: محسن بهاروند

منبع: ایرنا