معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

افزایش قیمت جهانی مس و آلومینیوم به دو علت

امروز در بازارهای جهانی قیمت فلزات اساسی نظیر مس، آلومینیوم افزایش قابل توجهی داشت.

امروز در بازار بورس فلزات لندن قیمت هر تن فلز مس 6 هزار و 845 دلار معامله شد. قیمت این فلز طی چند روز گذشته روند کاملا افزایشی داشته به طوری که پس از رسیدن به قیمت 6 هزار و 530 در 7 نوامبر مسیر افزایشی را طی دو هفته گذشته تا به امروز طی کرده است.همچنین در بازار بورس فلزات لندن هر تن آلومینیوم به قیمت 2061 تن معامله شد و فلز روی هم به قیمت 3 هزار و 169.5 دلار رسید.

بررسی کارشناسان نشان می دهد از آنجایی که این سه نوع فلز در ساخت خودروهای الکتریکی کاربرد دارد افزایش قابل توجهی در بازارهای جهانی داشته اند. فلز نیکل هم در ساخت باتری های الکتریکی کاربرد زیادی دارد.گزارش ها حاکی از این است که تا سال 2020 بازار خودروهای الکتریکی بیش از 5 درصد رشد خواهد داشت.

بررسی منحنی قیمتی بازار بورس لندن (LME) نشان می دهد که قیمت آلومینیوم از 13 نوامبر تا کنون رشد داشته است. این فلز از 1996.5 دلار به قیمت 2060.5 دلار افزایش یافته است.فلز روی هم در جدیدترین قیمت بورس لندن مسیر افزایشی را در یک هفته اخیر داشته اما روز گذشته حدود 24 دلار در هر تن کاهش یافته است.

بر اساس گزارش بازار بورس لندن فلز سرب به قیمت 2559دلار، روی 19330 دلار و آلیاژ آلومینیوم 1790 دلار به فروش رفته است.در این میان ،هر تن کبالت به قیمت 74 هزار دلار و فولاد ورقه به قیمت 353 دلار و فولاد میل گرد 555 دلار معامله شده است.

منبع: دنیای معدن