معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان:

از 1379 معدن استان اصفهان، 722 معدن فعال است

معادن

دبیر کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: از تعداد 1379 معدن استان 722 معدن فعال و از این تعداد 345 معدن مربوط به سنگ های تزیینی است.

 شهریار شعبانی در کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان از شروع برنامه ریزی ها برای اجرای دومین پاویون اتاق بازرگانی در نمایشگاه سنگ ورونا ایتالیا خبر داد و اظهار کرد: جلسات مقدماتی برای این رویداد برگزار خواهد شد.

هم چنین حسام الدین فرهادی نسب، مشاور کمیسیون با ارایه آمار و ارقام تخصصی از بخش معدن و صنایع معدنی در بودجه 97 کشور، کاهش کاملا محسوس سهم معدن کشور را متذکر شد و گفت: هزینه های پیش بینی شده در قسمت اکتشافات معدنی در سازمان زمین شناسی کشور و ایمیدرو کاهش قابل ملاحظه ایی دارد که در صورت تصویب با مشکلات عدیده ای روبرو خواهیم شد.

در ادامه مسئول کمیته کانی های غیرفلزی کمیسیون گفت: تاکنون دو نشست برای حل مسایل واحدهای سیمانی برگزار شده است که در ماه آینده به صورت گسترده تری با حضور میهمانانی ویژه به مساله کاهش تقاضای سیمان پرداخته می شود.

کامران سیامکی با اشاره به مساله قیمت گذاری محصولات صنایع معدنی گفت: قیمت گذاری ها کارشناسی نشده است و در تمامی صنایع با این مشکل مواجه هستند.

هم چنین عضو کمیسیون معادن و صنایع معدنی اتاق بازرگانی اصفهان گفت: تدبیر مدیریت استان ها بر کاهش معادن و محدوده های بزرگ است و از طرفی دیگر افزایش محدوده ها و معادن خرد و کوچک در دستور کار قرار دارد و این امر موجب افزایش آمار استانی می شود.

 علیرضا عقیلی خاطرنشان کرد: تعدد و افزایش دادن یک ماده معدنی در یک منطقه نسبتا وسیع نتیجه ای جز تعطیلی معادن و ورشکستگی بهره بردار نخواهد داشت، چرا که معمولا به رقابت های ناسالم و منفی گرایش پیدا می کند.

منبع: ایسنا