معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

پای میز توسعه صادرات سرب و روی کشور به زنجان باز شد

سرب و روی

معاون امور بازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: مسئولیت میز توسعه صادرات سرب و روی کشور به استان زنجان ابلاغ شده است.

«امیرعلی مسیبی»  اظهار کرد: سازمان توسعه تجارت با هدف توسعه صادرات غیرنفتی، با توجه به پتانسیل‌های هر استان با توجه به توانمندی آن استان در امر تولید و صادرات کالایی خاص، استان‌ها را متولی توسعه صادرات آن کالاها انتخاب می‌کند.

این مسئول ادامه داد: تفویض اختیار به استان‌ها با عنوان میز توسعه صادرات کالا و خدمات انجام می‌شود که استان‌ها باید در این زمینه فعالیت‌های خود را در راستای بهبود و توسعه صادرات کالای مشخص شده، آغاز کنند.

وی با بیان این‌که مسئولیت میز توسعه صادرات سرب و روی کشور به استان زنجان ابلاغ شده است، افزود: از آنجایی که استان زنجان در امر تولید سرب و روی و نیز صادرات شمش سرب و شمش روی توانمندی زیادی دارد، چون بیشتر صنایع استان در حوزه سرب و روی فعالیت دارند و عمده صادرات استان، در بخش صادرات شمش سرب و روی است.

مسیبی خاطرنشان کرد: تاکنون نخستین جلسه هماهنگی میز توسعه صادرات سرب و روی کشور برگزار شده که یکی از اهداف اصلی برگزاری این میز شناخت کلی از آخرین وضعیت سرب و روی کشور و یکسان‌سازی آمار بخش خصوصی و تشکل‌ها است و در این راستا باید در نخستین گام اطلاعات واحدهای شمش روی، سرب و فلوتاسیون در استان با تعیین ظرفیت واحدها، اشتغالزایی و میزان سرمایه‌گذاری تهیه شود.

معاون اموربازرگانی و تجارت خارجی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، یادآور شد: هم‌اکنون 75 درصد صنایع این بخش در استان زنجان مستقر هستند هم‌چنین همه واحدهای سرب کشور در استان مستقر بوده و بزرگ‌ترین واحدهای روی نیز با بیشترین ظرفیت در این استان در حال فعالیت هستند.

وی تصریح کرد: از دیگر استان‌هایی که در زمینه صادرات و یا تولید شمش سرب و روی فعالیت دارند، نسبت به احصای مشکلات در استان خود و حضور در جلسات میز توسعه صادرات سرب و روی در استان دعوت می‌شود. همچنین در جهت توسعه صادرات این بخش، موارد و مشکلات موجود در این مسیر به صورت موردی در جلسات مطرح و اقدامات لازم جهت رفع آن‌ها صورت خواهد گرفت و موارد و مشکلاتی که در این مسیر در استان قابل حل نباشد، در سطح کشور با مصوبه هیئت دولت یا مصوبه مجلس شورای اسلامی برطرف شود.

منبع: ایسنا