معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه


نمایندگان مجلس شورای اسلامی به یک فوریت طرح اصلاح بند هـ تبصره هفت قانون بودجه سال 1396 کل کشور رای مثبت دادند تا در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد کشور تسریع شود.
یک فوریت طرح تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان فولاد کشور تصویب شد

 نمایندگان مجلس در جلسه علنی روز یکشنبه یک فوریت طرح اصلاح بند هـ تبصره هفت قانون بودجه سال 1396 برای تسریع در پرداخت حقوق بازنشستگان صندوق فولاد را با 133 رای موافق، 35 رای مخالف و پنج رای ممتنع از مجمع 225 نماینده حاضر تصویب کردند.
پیش از این، دو فوریت این طرح به رای گذاشته شد که نمایندگان با 133 رای موافق، 40 رای مخالف و هشت رای ممتنع از مجموع 225 نماینده حاضر با آن مخالفت کردند.
زهرا سعیدی نماینده مردم مبارکه در مجلس یکی از طراحان این طرح در این زمینه گفت: در بودجه 1396 منبع مالی کافی برای پرداخت حقوق بازنشستگان صنعت فولاد کشور پیش بینی نشده و این طرح برای پرکردن این خلا ارایه شده است که موافقت رییس مجلس، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی و مدیرعامل صندوق بازنشستگی فولاد را دارد.
وی افزود: بازنشستگان از سر ناچاری دور هم جمع شده و خواهان دریافت حق و حقوقشان هستند، حمایت امروز از بازنشستگان موجب دلگرمی شاغلان برای نگاه مثبت به دوران بازنشستگی شان می شود.
وی ادامه داد: ۸۵ هزار بازنشسته فولاد کشور منتظر حمایت مجلس هستند.
نمایندگان مجلس شورای اسلامی همچنین با در اولویت قرار گرفتن طرح بررسی اصلاح تبصره ب ماده 35 قانون برنامه ششم توسعه با 144 رای موافق، 18 رای مخالف و هفت رای ممتنع از مجموع 224 نماینده حاضر موافقت کردند.

منبع: معدن نامه