معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه


صنعت جهانی نفت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون کمتر از معادل ۷ میلیارد بشکه نفت اکتشاف کرده است که پایین ترین رقم طی ۸ دهه گذشته محسوب می شود.
اکتشاف نفت در جهان به کمترین رقم طی ۸ دهه گذشته رسید

 بر اساس گزارشی از راشا تودی، صنعت نفت جهان در سال 2017 کمترین میزان نفت حدود 8 دهه گذشته را مورد اکتشاف قرار داد. رکورد پایین قبلی مربوط به سال 2016 بود.

صنعت جهانی نفت از ابتدای سال جاری میلادی تاکنون کمتر از معادل 7 میلیارد بشکه نفت اکتشاف کرده است، که پایین تر از معادل 8 میلیارد بشکه نفت اکتشاف شده در سال گذشته است. مجموع نفت اکتشاف شده در سال گذشته میلادی پایین ترین رقم از دهه 1940 تاکنون بود. میزان نفت اکتشاف شده در سال 2017 کمتر از نیمی از معادل 15 میلیارد بشکه نفت اکتشاف شده در سال 15-2014 بوده و نسبت به معادل 30 میلیارد بشکه اکتشاف شده در سال 2012 نیز افت شدیدی را نشان می دهد.

این کاهش شدید نتیجه کاهش سرمایه گذاری ها در بخش بالادستی اکتشاف نفت برای سومین سال پیاپی است. زمانی که بازار نفت در سال 2014 با افت مواجه شد، بسیاری از شرکت های نفتی میزان سرمایه گذاری در اکتشاف نفت را کاهش دادند و با وجود افزایش نسبی قیمت ها، ارقام سرمایه گذاری هنوز به نزدیکی ارقام قبل از سال 2014 نرسیده است.

سونیا ملادا پاسوس، تحلیلگر ارشد موسسه ریستاد انرژی در بیانیه ای اعلام کرد: «از دهه 1940 تاکنون ما پنین روندی را شاهد نبوده ایم... حجم نفت اکتشاف شده به طور متوسط معادل 550 میلیون بشکه نفت در ماه بوده اسم. نگران کننده ترین موضوع این است که نسبت جایگزینی ذخایر در سال جاری میلادی (مجموعا نفت و گاز) به تنها 11 درصد رسیده در حالی که این رقم در سال 2012 بیش از 50 درصد بود.»

نسبت جایگزینی ذخایر معیاری است که حجم نفت کشف شده نسبت به نفت تولید شده در آن سال را مورد سنجش قرار می دهد. صنعت نفت به منظور کاهش میزان ذخایر باید هر سال 100 درصد میزان نفت تولید شده را مورد اکتشاف قرار دهد.

منبع: معدن نامه