معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

استاندار آذربایجان غربی:

مسئولان نسبت به ادغام معابر کولبری در بازارچه‌های مرزی تمرچین و کیله سردشت اقدام کنند

کولبری

‌استاندار آذربایجان غربی بر ضرورت تسریع در روند ادغام معابر کولبری در بازارچه‌های مرزی تمرچین و کیله سردشت تاکید کرد.

 محمد مهدی شهریاری به همراه معاونین سیاسی امنیتی و هماهنگی امور اقتصادی در پایانه مرزی تمرچین پیرانشهر و همچنین پایانه مرزی کیله سردشت حضور یافت و ضمن بازدید از بخش های مختلف، از نزدیک در جریان آخرین وضعیت زیرساختی و خدمات دهی این پایانه‌ها قرار گرفت.

شهریاری در این بازدیدها بر ضرورت تسریع در روند ادغام معابر کولبری در بازارچه های مرزی تمرچین و کیله سردشت تاکید کرد و گفت: مسئولان ذیربط باید در کوتاهترین زمان ممکن و با تامین زیرساخت‌های مورد نیاز نسبت به ادغام معابر کولبری در بازارچه های مرزی تمرچین و کیله سردشت اقدام کنند.

گفتنی است بر اساس مصوبه هیات وزیران، مقرر شده معبر کولبری تمرچین در گمرک تمرچین، معبر قاسم رش در بازارچه کیله و معبر غیر رسمی و موقت مرزی اشکان نیز به بازارچه رسمی تبدیل شود و سازماندهی عملیات این معابر نیز مانند بازارچه‌های رسمی تحت پوشش عملیات گمرکی قرار گیرد.

بر اساس آیین‌نامه ساماندهی کولبران، راه‌اندازی سامانه‌ای توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و صدور کارت‌های الکترونیکی برای کولبران در دستور قرار گرفته است؛ به این ترتیب کولبران برای واردات کالا به جای عبور از معابر صعب‌العبور از طریق بازارچه‌های مرزی و رسمی کشور و تحت نظارت‌های قانونی که قانونگذار در حوزه‌های مختلف پیش‌بینی کرده اقدام به واردات کالا خواهند کرد.

منبع: ایسنا