معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

نقش معادن در اقتصاد فارس یک درصد است

معدن فیروزه نیشابور

استاندار فارس گفت: علی‌رغم وجود معادن فراوان در فارس اما نقش معادن در اقتصاد استان فارس به گفته‌ی کارشناسان تنها یک درصد است.

اسماعیل تبادار چهارشنبه 6 دی در جلسه شورای معادن فارس گفت: پایین بودن سهم معادن در اقتصاد استان فارس به این معنی است که محصولات معدنی عمدتا به شکل خام از این استان خارج می‌شود.

تبادار گفت: ما در حالی شاهد سهم اندک معادن در اقتصاد فارس هستیم که ادعا می‌کنیم تنها در بحث خاک نسوز، 90 و اندی از کل حجم این محصول در فارس وجود دارد.

استاندار فارس تصریح کرد: رونق معادن استان فارس از موارد مورد تاکید است؛ رونق و فعالیت معادن را یک نقطه‌ی قوت می‌دانیم اما این تقویت باید با رعایت قوانین مرتبط و حفظ حقوق دولتی باشد.

تبادار بر لزوم رفع مشکلات معدن‌داران و فعالان این بخش تاکید و در عین‌حال خاطرنشان کرد که باید تمام معادن فعال در فارس حقوق دولتی را در این استان پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا، در این جلسه‌ی شورای عالی معادن فارس، مجوز فعالیت 2 معدن براساس تصمیم اعضاء باطل شد.

موافقت با تخفیف‌ در پرداخت حقوق دولتی برخی از معادن که به دلایل خارج از ید بهره بردار، مشکلاتی در بهره‌برداری و فروش مواد معدنی داشتند و حمایت از بهره‌بردار معدن نیکل فارس به‌عنوان تنها معدن نیکل کشور، پیش بینی تمهیداتی برای واگذاری زمین و فراهم شدن بستر تداوم فعالیت تعدادی از معادن فارس که اکنون با مشکلات مالی و اقتصادی مواجه شده‌اند، از تصمیمات شورای عالی معادن فارس بود.

استاندار فارس در این جلسه بر لزوم حفظ و دریافت حقوق دولتی از معادن تاکید و تصریح کرد که باید تمام معادن فعال در استان فارس حقوق قانونی دولت را در همین استان پرداخت کنند.

به گزارش ایسنا در این جلسه اعلام شد که براساس تصمیم مجلس شورای اسلامی، علی اکبری نماینده مردم شیراز و داریوش اسماعیلی نماینده مردم خرامه، سروستان و کوار در مجلس، به عنوان ناظر شورای معادن فارس انتخاب و معرفی شده‌اند.

منبع: ایسنا