معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

با سرمایه‌گذاری هلدینگ توسعه ملی در سنگان

خط تولید ۲.۵ میلیون تنی کنسانتره سنگ آهن افتتاح شد

معدن

خط تولید کنسانتره شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی با حضور معاون اول رییس‌جمهور افتتاح شد.

در حالی خط تولید کنسانتره شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت و رییس هیات‌عامل ایمیدرو به دست معاون اول رییس‌جمهور افتتاح شد که این پروژه با سرمایه‌گذاری بالغ بر ۸ هزار و ۸۰۰ میلیارد ریال و اشتغال‌زایی مستقیم برای ۴۰۰ نفر با ظرفیت ۲.۵ میلیون تن در سال آغاز به کار کرده است.

اسحاق جهانگیری معاون اول رییس‌جمهور در مراسم افتتاح خط تولید کنسانتره شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی با بیان اینکه پروژه‌های منطقه سنگان نماد اقتصاد مقاومتی و اتکا به دانش و همت داخلی است، گفت: با توجه به بیانات مقام معظم رهبری مبنی بر ابلاغ سیاست‌های اقتصاد مقاومتی تمام تلاش بر این است که این سیاست در کشور به درستی اجرایی شود و افتتاح این کارخانه نمونه‌ای از به اجرا در آمدن این سیاست است.

وی با اشاره به اینکه افتتاح این پروژه گام مهمی در توسعه و پیشرفت استان خراسان است، افزود: یکی از اتفاقات مهم در توسعه استان خراسان، حضور بخش خصوصی و سرمایه‌گذاری در این منطقه بوده که با توجه به بودجه محدود دولت برای اجرایی کردن عملیات عمرانی و معدنی بسیار کار ارزنده بوده و گروه توسعه ملی در این راستا پیشرو بوده است.

در بخش دیگری از این مراسم محمد شریعتمداری عنوان کرد: با احداث مجموعه پروژه‌های سنگان، این منطقه به یکی از بزرگ‌ترین مرکز تولید فولاد کشور بدل خواهد شد و از ظرفیت تولید ۶۰ میلیون تن کنسانتره کشور ۲۰ میلیون تن در سنگان و از ظرفیت تولید ۶۰ میلیون تن گندله بالغ بر ۱۵ میلیون تن گندله در سنگان احداث خواهد شد که معادل ۲۵ درصد کل گندله تولیدی کشور خواهد بود.

همچنین در این مراسم خداداد غریب‌پور مدیرعامل شرکت سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی با اشاره به سرمایه گذاری‌های انجام شده در این طرح اظهار کرد: سرمایه‌گذاری در واحد تولید کنسانتره و گندله‌سازی شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی، قریب به دو هزار و صد میلیارد تومان در بخش‌های ماشین‌آلات، تجهیزات، تاسیسات و ساختمان و با احتساب سرمایه‌گذاری‌های زیرساختی بوده که مبلغ دو میلیارد و دویست و یازده میلیون یوآن به‌صورت ارزی و بالغ بر هزار میلیارد تومان به‌صورت ریالی است.

وی افزود: این مجتمع در زمینی به مساحت ۸۰ هکتار احداث شده که با توجه به نام‌گذاری سال ۱۳۹۶ توسط مقام معظم رهبری به سال “اقتصاد مقاومتی، تولید و اشتغال“ شاهد افتتاح خط تولید کنسانتره آهن به میزان ۲.۵ میلیون تن در سال در فاز اول که به همت مدیران و کارکنان شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی چهار ماه قبل از برنامه زمان‌بندی مصوب، به بهره‌برداری رسید.

غریب پور بیان کرد: خط تولید گندله‌سازی به میزان ۲.۵ میلیون تن در سال، در فاز دوم و در نیمه اول سال ۱۳۹۷ به بهره‌برداری می‌رسد. با افتتاح طرح گندله‌سازی، جمعاً ۵ میلیون تن کنسانتره به ۵ میلیون تن محصول گندله تبدیل و سهم شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی از چشم‌انداز ۸۰ میلیون تنی کنسانتره و گندله، ۶.۲ درصد است.

وی تصریح کرد: میزان اشتغال‌زایی به طور مستقیم در این طرح در فاز اول ۵۰۰ نفر و مجموعاً در فاز اول و دوم ۱۱۰۰ نفر و میزان اشتغال‌زایی غیرمستقیم در این طرح بالغ بر ۳ هزار نفر است.

افتتاح واحد تولید کنسانتره به میزان ۲.۵ میلیون تن در سال و نیز احداث واحد تولید گندله به میزان ۵میلیون تن در سال از سوی شرکت صنعتی و معدنی توسعه ملی وابسته به هلدینگ توسعه ملی و با سرمایه‌گذاری بیش از ۲۰۰۰ میلیارد تومان صورت گرفته است.

منبع: ایسنا