معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

واگذاری 13 پهنه اکتشاف معدنی در سیستان و بلوچستان به بخش خصوصی

معدن

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: پس از انجام عملیات شناسایی و پی جویی ، برای مناطق امید بخش معدنی درشهرستان‌های نیمروز و خاش پروانه اکتشاف صادر شده است.

 ‌نادر میرشکار شورای توسعه صنعت استان افزود: به جهت شناسایی مواد معدنی و در راستای ایجاد معادن، صنایع معدنی و با عنایت به ظرفیت‌های معدنی در سطح استان تعداد 13 پهنه (در مناطق مختلف استان) با مساحت کلی 85 هزار کیلومترمربع از سال 93 به شرکت‌های توانمند اکتشافی بخش خصوصی و دولتی واگذار شده است.

وی ادامه داد: از تعداد 13 پهنه استان ، 2 پهنه (پهنه خارستان شهرستان خاش – پهنه جانجا شهرستان نیمروز) پس از انجام عملیات شناسایی و پی جویی (مرحله اول و دوم) و معرفی مناطق امید بخش معدنی منجر به صدور پروانه اکتشاف جهت انجام اکتشافات تکمیلی شده است‌.

میرشکار خاطرنشان کرد: همچنین چند پهنه دیگر از قبیل نوار مرز(9 محدوده امید بخش) و سراوان (4 محدوده امید بخش) به نام ایمیدرو و پهنه املاح تبخیری چابهار به نام شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، پس از انجام عملیات شناسایی و پی جویی (مرحله اول و دوم) و معرفی مناطق امید بخش معدنی در شرف صدور پروانه اکتشاف هستند‌.

وی افزود: چند پهنه دیگر(ریگان شهرستان دلگان، اسکل آباد شهرستان خاش، ایرانشهر شهرستان ایرانشهر) با توجه به درخواست شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران در شرف واگذاری به شرکت مذکور هستند.

میرشکار در ادامه گفت: پهنه‌های دیگری از قبیل (نصرت آباد 1 و 2، غرب زهدان، نیکشهر) آماده واگذاری به متقاضیان سرمایه گذاری در بخش اکتشاف استان است.

رئیس سازمان صنعت‌، معدن و تجارت استان در پایان اظهار کرد: امید می رود با انجام عملیات اکتشافی در این پهنه‌ها و شناسایی ذخایر پنهان معدنی جدید، موجبات رونق تولید، رشد و شکوفایی و ایجاد اشتغال پایدار در استان فراهم شود.

منبع: ایسنا