معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج‌فارس (PGPICC) ارائه می‌دهد

چکیده‌ای از گزارش فروش هفتگی محصولات هلدینگ خلیج‌فارس در بورس کالای ایران

 

در هفته منتهی به ۱۳ دی ماه سال۱۳۹۶، به میزان ۱۰۳، ۷۸۱ تن محصولات پلیمری و شیمیایی دربورس کالای ایران در تالار اصلی عرضه گردید که از این میزان عرضه ۷۶، ۵۸۳ تن به فروش رفته است.

سهم شرکت‌های زیر مجموعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از کل عرضه محصولات ۴۵، ۷۸۷ تن (۴۴ درصد)‌ و سهم از فروش محصولات ۳۶، ۴۴۷ تن (۴۸ درصد) می‌باشد. همچنین سهم ارزش معاملات هلیدینگ خلیج‌فارس ۹۱۶، ۵۳۷، ۴۱۱، ۱ هزار ریال می‌باشد. در هفته دوم دی ماه ۱۳۹۶، حجم عرضه‌ها نسبت به هفته گذشته افزایشی ۱۶۰۰ تنی را تجربه کرد، حجم عرضه‌ها در سطح نسبتاً مناسبی قرار دارد. در هفته مذکور حجم معاملات افزایش قابل توجه ۱۱۶۹۸ تنی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد، این در حالی است که در هفته گذشته حجم معاملات کاهش بیش از ۹۰۰۰ تن را تجربه کرده بود تا در مجموع دو هفته افزایش نزدیک به ۲۳۰۰ تنی تجربه شده باشد. حجم تقاضا افزایش بیش از ۱۵۶۰۰ هزار تنی داشت، این در حالی است که در هفته گذشته حجم تقاضا ۱۸۷۰۰ تن کاهش یافته بود، تا در مجموع دو هفته اخیر تقاضا نزدیک به ۳۰۰۰ تن کاهش را تجربه کرده باشد. دلیل اصلی این افزایش تقاضا و حجم معاملات را می‌توان در افزایش دلار جست‌وجو کرد. در کل نزدیک به ۸۵ درصد از محصولات عرضه شده توسط متقاضیان خریداری شد، این در حالی بود که در هفته گذشته ۷۰ درصد از کل عرضه‌ها خریداری شده بود. در گروه محصولات شیمیایی، استایرن منومر و زایلین مخلوط هم با رقابت از سوی معامله گران خریداری شدند. استایرن منومر پتروشیمی پارس هم با ۴۹۹۲ تن عرضه ۵۰۸۸ تن تقاضا داشت، اما نهایتا با نرخ پایه ۴ هزار و ۹۲۶ تومان خریداری شد. همچنین زایلین مخلوط پتروشیمی بندرامام هم با ۳۰۰ تن عرضه ۳۸۶۰ تن تقاضا داشت، نرخ پایه آن ۲ هزار و ۵۰۹ تومان و نرخ خرید آن هم ۲ هزار و ۷۶۰ تومان بود.

1609.jpg

منبع: صمت