معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

شرکت تجارت صنعت پتروشیمی خلیج‌فارس (PGPICC) ارائه می‌دهد

چکیده‌ای از گزارش فروش هفتگی محصولات هلدینگ خلیج‌فارس در بورس کالای ایران

 

در هفته منتهی به ۲۷ دی ماه سال ۱۳۹۶، به میزان ۹۹،۷۳۳ تن محصولات پلیمری و شیمیایی دربورس کالای ایران در تالار اصلی عرضه گردید که از این میزان عرضه ۶۸،۴۸۱ تن به فروش رفته است.

سهم شرکت‌های زیرمجموعه شرکت صنایع پتروشیمی خلیج‌فارس از کل عرضه محصولات ۴۵،۹۹۶ تن (۴۶ درصد)‌ و سهم از فروش محصولات ۳۵،۴۸۰ تن (۵۲ درصد) می‌باشد. همچنین سهم ارزش معاملات هلدینگ خلیج‌فارس ۱،۳۴۶،۲۲۴،۳۱۶ هزار ریال می‌باشد. در هفته آخر دی ماه ۱۳۹۶، حجم عرضه‌ها نسبت به هفته گذشته افزایشی ۱۹۰۰ تنی را تجربه کرد، حجم عرضه‌ها در سطح نسبتاً مناسبی قرار دارد. در هفته مذکور حجم معاملات کاهش ۶۷۰۰ تنی را نسبت به هفته گذشته تجربه کرد و حجم تقاضا افزایش بیش از ۱۹۰۰ هزار تنی داشت. قیمت‌های محصولات پلیمری در حالی توسط شرکت ملی پتروشیمی اعلام شد که تمامی کالاهای پلیمری افزایش نرخ را تجربه کردند.
 این افزایش نرخ در برخی از گریدها تحت تاثیر نرخ دلار و به میزان ۱.۵ درصد بوده و در برخی دیگر از کالاها درصد افزایش بسیار بیشتری تحت تاثیر افزایش نرخ‌های جهانی تجربه شده است. بدین ترتیب بیشترین میزان افزایش نرخ مربوط به کالاهای پت نساجی و SBRها و به ترتیب با ۳۲۹۳ ریال و ۲۳۰۸ ریال افزایش بود. کالاهای پت گرید بطری و PVC به ترتیب ۱۵۷۸ ریال و ۱۳۲۶ ریال افزایش را تجربه کردند که بیش از ۳ درصد افزایش است.

3009.jpg

 

منبع: صمت