معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

ورود دادستانی قم به نظارت بر استخراج و بهره ‌برداری از معادن این استان

معادن استان قم

در راستای احقاق حقوق عامه و حفظ و صیانت از معادن استان قم و نظارت بر استخراج و بهره برداری از معادن، دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم دستورات قضایی لازم را به نیروی انتظامی استان صادر کرد.

 در راستای احقاق حقوق عامه و حفظ و صیانت از معادن استان قم و بر اساس بخشنامه معاون دادستان کل کشور مبنی بر جلوگیری از انفجار و برداشت‌های غیرقانونی در حوزه معادن کشور، مهدی کاهه دادستان عمومی و انقلاب مرکز استان قم دستورات قضایی لازم را به نیروی انتظامی استان صادر کرد.

بر اساس این دستور نیروی انتظامی مکلف شد پس از درخواست وزارت صنعت و معدن و تجارت، بلافاصله از استخراج، برداشت و بهره برداری  غیرقانونی مواد معدنی جلوگیری کرده و متهم یا متهمان را به لحاظ مشهود بودن جرم دستگیر و به دادسرا اعزام کند.

همچنین با هدف ارتقاء آگاهی‌های لازم راجع به نگهداری، توزیع و مصرف مواد ناریه (مواد انفجاری معادن) دستورات قضایی به نیروی انتظامی استان قم ابلاغ شد که به محض کسب اطلاع از فعالیت غیرقانونی در حوزه معادن مراتب مشکوک به حوزه دادستانی گزارش شود.

منبع: ایسنا