معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

مدیر کل محیط زیست فارس اعلام کرد:

تعطیلی 21 واحد صنعتی و معدنی و خدماتی فارس به علت آلایندگی

واحدهای آلاینده

مدیرکل حفاظت حفاظت محیط زیست استان فارس گفت: بالغ بر 90 درصد ازصنابع استان فارس به سیستم‌های تصفیه فاضلاب مجهز بوده و تحت نظارت دائم قرار دارد.

به نقل از روابط عمومی محیط زیست فارس، بابک محمودی با بیان اینکه اجرای سستم‌های تصفیه‌ی فاضلاب در سایر صنایع فعال استان دنبال می‌شود، گفت: از ابتدای سال 96 تاکنون حدود 3 هزار و 400 واحد صنعتی، معدنی و خدماتی توسط کارشناسان این اداره بازدید شده است.

او با بیان اینکه بازدیدها به منظور کنترل و رفع آلودگی و اجرای سیستم کنترل کننده آب و خاک و هوا و صدا انجام شده است، گفت: در این مدت به 93 مورد شکایت رسیدگی و نظریه کارشناسی در خصوص آنها اعلام شده است.

محمودی گفت: در سه ماه اخیر برای 805 واحد صنعتی، معدنی و خدماتی در استان فارس به‌علت ایجاد آلودگی و رعایت نشدن مسائل زیست محیطی اخطار رفع آلودگی صادر شده است.

وی افزود: در 10 ماه گذشته، تعداد 21 واحد صنعتی و معدنی و خدماتی به دلیل رعایت نکردن اصول بهداشتی زیست محیطی در استان فارس تعطیل و 10 مورد از آنها پس از رفع آلودگی مجددا بازگشایی شده است.

محمودی گفت: 1 هزار و 427 مورد درخواست برای صدور گواهی تاسیس، احداث و استقرار و گواهی بهره برداری به اداره کل حفاظت محیط فارس ارائه و با 1 هزار و 171 مورد آنها موافقت شده است.

او تصریح کرد: در راستای حفظ محیط زیست استان فارس همچنان فعالیت تمام صنایع آلاینده تحت کنترل و نظارت است و کارشناسان محیط زیست در ساعات مختلف به صورت سرزده اقدام به نمونه برداری غبارهای خروجی از دودکش کارخانه‌های آلاینده می‌کنند؛ این اقدام نقش بسزایی در کنترل مستمر صنایع بزرگ دارد.

محمودی گفت: تعدادی از واحدهای صنعتی فارس به سیستم پایش لحظه‌ای یا  online monitoring اداره کل حفاظت محیط زیست فارس پیوسته‌اند که کنترل آنها به صورت لحظه‌ای و شبانه روزی انجام می شود.

مدیرکل حفاظت محیط زیست فارس خاطرنشان کرد: با فعالیت 8 آزمایشگاه فعال و معتمد در استان فارس خوشبختانه آزمایش‌ها، منابع آلاینده آب، هوا، اندازه گیری پارامترهای آلاینده در خروجی فاضلاب و دیگر پارامترهای مربوط به صنایع به خوبی انجام می‌شود.

منبع: ایسنا