معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

فعالیت 6 هزار نفر در بخش معدن سیستان و بلوچستان

معدن

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت سیستان و بلوچستان گفت: ٦ هزار نفر در بخش معدن استان مشغول به کار هستند.

 نادر میرشکار در شورای صنعت و معدن استان، افزود: با بهره برداری ١٩ معدن دیگر در استان در سال جاری این میزان افزایش خواهد یافت.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت همچنین گفت: بالغ بر ٢٣ هزار نفر در بخش صنعت مشغول به کارند و سیاست ما رفع موانع تولید است.

میرشکار اظهار کرد: عمده صنایع ما در سطح استان صنایع سیمان، تبدیلی (شیلاتی) معدنی و کارگاههای کوچک زیر ١٠٠ نفر اشتغال است.

رئیس سازمان صنعت و معدن استان خاطرنشان کرد: سیستان و بلوچستان با وجود آنکه استانی صنعتی نیست، اما با توجه برنامه‌ریزی جهت راه‌اندازی صنایع، در حال تبدیل شدن به یک استان صنعتی است.

وی بیان کرد: با توجه به اهمیت استفاده از همه بخش‌ها برای فعال‌سازی در عرصه تولید و نیز تاکید وزارتخانه، امسال مقرر شده علاوه بر واحدهای صنعتی، فعالان بخش معدن هم برای تأمین سرمایه در گردش و نقدینگی خود در سامانه بهین‌یاب ثبت‌نام کرده و از این تسهیلات استفاده کنند.

وی اظهار کرد: نکته مهم حمایت از تولید توسط مردم، تعصب نسبت به کالاهای ایرانی است و مردم می‌توانند با خرید کالاهای ایرانی و نه گفتن به کالاهای خارجی و قاچاق مهمترین حامیان تولیدات ایرانی باشند.

میرشکار افزود: سرمایه گذاری‌‌های جدید مبتنی بر نیاز بازار کشور و بازار جهانی باید در استان ایجاد شود و این موضوع در استان در حال انجام است و محصولات و کالاهای تولیدی باید از لحاظ کیفیت و قیمت نیز قابل رقابت پذیری باشند‌.

منبع: ایسنا