معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

حریر برف، بر قامت معادن

 

در اوج ناامیدی مردم تهران و کشور، آسمان درهای رحمت خود را روی مردم گشود و برف، این هدیه پیشانی سفید آسمان بر آستانه خاکی زمین هبوط کرد.

شادی مردم ایران در شهرها به‌جای خود که از نخستین لحظات روسفید شدن زمین به خیابان و پارک‌ها رفتند و خدا را بابت نعمتش شکر گفتند؛ در معادن هم که دور از شهرها هستند این شادی، ساری و جاری است. از دیروز که از معدنکاران عزیز خواستیم عکسی از معادن برفی خود برای گروه معدن صمت بفرستند، تعداد زیادی تصویر زیبا از معادن استان‌های زنجان، همدان، اصفهان و... برای‌مان ارسال شد.جالب اینجاست که معادن به دلیل قرارگیری در محدوده‌های خارج از شهر و متفاوت بودن شرایط آب و هوایی، شاید زودتر از بقیه با تغییر جوی هوا روبه‌رو شوند. بسته به میزان بارش برف، فعالیت برخی از معادن و کارخانه‌های فرآوری متوقف شده و البته در برخی نیز تاثیری بر روند کار نداشته و کارگران در نوبت کاری خود به طور منظم حضور یافته‌اند و کار و فعالیت در معدن ادامه دارد. البته برخی از معادن هم به قول بعضی از فعالان معدنکار در مناطق سردسیر قرار دارند و برف، دیگر بخشی از زندگی و کار آنها شده و نمی‌تواند اثری بر روند معدنکاری آنها بگذارد.برای نمونه معادن سرب و روی در ایران بیشتر در مناطق سرد و کوهستانی قرار گرفته‌اند و همواره جبهه هوای سرد مهمان‌شان است. پس در نهایت می‌بینیم که معدنکاران با سردی هوا انس گرفته و خبری از تعطیلی معادن نیست. البته معادن طلای کشور نیز که شرایطی شبیه به معادن سرب و روی دارند، به طور عمده در غرب و شمال غرب کشور قرار گرفته‌اند و بیدی نیستند که از این باد و بوران‌ها بلرزند و کارشان را تعطیل کنند. نمای کلی معادن به طور معمول عکس‌هایی خاکی‌رنگ و تکراری‌اند اما با لحاف ضخیم برف، نمای سفید معادن هم دیدن دارد. چشم‌های شما را به ضیافت این تصاویر دعوت می‌کنیم.

منبع: صمت