معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه


طرح‌های فولاد 1 میلیون و 300 هزارتنی و نیروگاه 500 مگاواتی سیکل ترکیبی چادرملو در اردکان یزد همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی رسما افتتاح می‌شوند.
افتتاح رسمی 2 طرح بزرگ چادرملو در دهه فجر
به گزارش معدن نامه، مدیرعامل شرکت معدنی و صنعتی چادرملو با اعلام این خبر به تشریح اهداف و خط مشی‌های چادرملو پرداخت و گفت: این شرکت همواره در جهت خلق ارزش‌افزوده در فرآیند تولید گام برداشته و به جرائت می‌توان گفت چادرملو اکنون به مرحله‌ای رسیده است که محصول خود را با استخراج مواد اولیه از دل زمین و معدن آغاز می‌کند و پس از فرآوری و تولید کنسانتره در 5 خط تولید با ظرفیت 10 و نیم میلیون تن در سال علاوه بر تامین مواد اولیه کارخانه گندله‌سازی اردکان که امسال حدود  3 میلیون و 700 هزار تن گندله تولید کرده است و بزودی به مرز 4 میلیون تن می‌رسد، خوارک لازم برای واحدهای بزرگ فولادی کشور از جمله فولاد مبارکه و خوزستان را نیز تامین می‌کند. 
وی گفت: در مرحله بعدی با سر مایه‌گذاری در دو واحد تولید آهن اسفنجی و شمش فولاد غدیر ایرانیان و ارفع بخشی از گندله تولید شده به این واحدها منتقل و مازاد آن به صنایع فولاد کشور عرضه می‌گردد. 
محمود نوریان همچنین افزود: در آخرین مرحله از زنجیره تولید فولاد، چادرملو اقدام به سرمایه‌گذاری در طرح نورد و فولاد سرمد ابرکوه نموده که سالانه بالغ بر 500 هزار تن انواع میلگرد تولید می‌کند.
وی افزود پروژه کارخانه فولاد چادرملو نیز که قادر است تا 1 میلیون 300 هزار تن شمش فولاد تولید کند امسال به مرحله بهره‌برداری رسیده است و هفته آینده همزمان با ایام دهه فجر انقلاب اسلامی با حضور مقامات کشوری رسما افتتاح می‌شود.
مدیرعامل چادرملو گفت: پیش‌بینی شده است تا پایان امسال بیش از 300 هزارتن شمش فولادی در این واحد تولید شود. به این ترتیب می‌توان گفت چادرملو یکی از معدود شرکت‌های بزرگ معدنی و صنعتی است که توانسته پیشگامی خود را در تکمیل چرخه تولید فولاد به اثبات برساند.
وی افتتاح رسمی نیروگاه 500 مگا واتی سیکل ترکیبی اردکان در مجتمع صنعتی چادرملو را نیز از دیگر برنامه‌های این شرکت عنوان کرد و گفت: این نیروگاه در سه فاز با سرمایه‌گذاری بیش از 13 میلیارد ریال وسهم ارزی 265 میلیون دلار اجرا و هم اکنون وارد شبکه سراسری برق شده است.
مدیر عامل چادرملو افزود: در حال حاضر اکثر کارهای شرکت توسط پیمانکاران اجرا می‌شود و مستخدمین چادرملو عمدتا در قسمت‌های مالی، اداری، بازرگانی، مهندسی و نظارت و بعضی بخش‌های معدنی کار می‌کنند. وی افزود: علاوه بر واحدهای فرآوری و معدن،‌ ما بخش‌هایی در چادرملو داریم که طرح‌های دانش بنیان را پیگیری می‌کنند. مثلا در بخش کنترل هوشمند چادرملو (دیسپچینگ) حدود 40-50 نفر مهندس کامپیوتر فارغ‌التحصیل یزد مشغول به‌کار هستند که با ابداع نرم‌افزارهای رایانه‌ای و بهره‌گیری از روش‌های دریافت اطلاعات آنلاین، تمامی مراحل عملیاتی در معدن را تحت نظارت و کنترل قرار داده‌اند. با این روش علاوه بر کاهش هزینه‌های نظارت و کنترل خطا‌های انسانی، سرعت عملکرد در واحد زمان نیز افزایش یافته است.
همچنین چندین شرکت نوآور نیز به منظور پیشبرد اهداف چادرملو با ما همکاری مستمر دارند از جمله آن‌ها، شرکت "گواه صنعت" است که با مهندسی معکوس اقدام به طراحی قطعات می کند. شرکت "کانی کاوان " هم در زمینه نگهداری دیواره‌های معدن مطالعه می‌کنند. شرکت " ارکان تدبیر" کار نظارت را انجام می‌دهد و بیش از 40مهندس با تجربه در آن کار می‌کنند. شرکت پامیدکو را هم احداث کردیم تا یک سری کارهای اجرایی را انجام دهد. علاوه بر آن تعداد زیادی فارغ‌التحصیل دانشگاهی هم با ما همکاری می‌کنند. اگر واحد تولید فولاد مجموعه ما به طور کامل راه‌اندازی شود، 800 تا 850 نفر نیرو جذب خواهند شد. در مورد فولاد سرمد هم همین طور حدود 500 نفر مشغول به‌کار می‌شوند. در حال حاضر هم بیش از 7000 نفر در مجتمع های معدنی و صنعتی چادرملو به‌طور مستقیم مشغول به‌کار هستند.


منبع: روابط عمومی چادرملو