معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

شناسایی 107 محدوده مستعد معدنی در خراسان‌جنوبی

معدن

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: 107 محدوده معدنی مستعد در استان شناسایی شده تا برای بخش خصوصی فراخوان شود.

«داوود شهرکی» شنبه شب در نشست کارگروه اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان خراسان‌جنوبی اظهار کرد: 107 محدوده معدنی مستعد در استان شناسایی شده که در نحوه واگذاری آن با وزارت صنعت، معدن و تجارت در حال چانه‌زنی هستیم تا برای بخش خصوصی فراخوان شود.

وی افزود: برای سرمایه‌گذاری در خراسان‌جنوبی می‌توان از سه روش استفاده از تسهیلات صندوق توسعه ملی، انتخاب بانک توسط سرمایه‌گذار و توافق و مشارکت با ایدرو بهره گرفت.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی بر حمایت از طرح‌های خاص اما بر زمین مانده استان در بخش‌های مختلف تاکید کرد و گفت: به‌عنوان مثال پتاس طبس دارای ظرفیت بسیار خوبی است که می‌توان روزانه 6 میلیون تن استحصال پتاس داشت.

شهرکی تصریح کرد: 500 میلیارد ریال برای طرح توسعه ذغال طبس مصوب شد که در صورت اختصاص آن منتظر افتتاح کارخانه کک طبس خواهیم بود.

وی افزود: همچنین 2 طرح توسط شرکت ایمیدرو با سرمایه‌گذاری 220 میلیارد تومان پذیرفته شده که نباید بگذارید این طرح بر زمین بماند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی گفت: در حوزه طلا نیز طرح‌های عمرانی اعلام و چهار محدوده به سرمایه‌گذار واگذار شده است و در حوزه طلا هیچ راهی جز فراخوان نیست.

شهرکی سهم این سازمان در اشتغال روستایی را 10 درصد اعلام کرد و افزود: امسال 28 میلیارد تومان طرح اشتغالزایی روستایی در استان معرفی و زمینه اشتغال 433 نفر محقق شده است.

وی با اشاره به پرداخت 230 میلیارد تومان تسهیلات رونق تولید در استان اظهار کرد: علاوه بر این، تسهیلاتی به واحدهای تولیدی پرداخت شده که در طرح رونق نیامده است.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت خراسان‌جنوبی با بیان این‌که باید بر روی طرح‌های نواحی صنعتی تمرکز شود، گفت: در زمینه اشتغال فراگیر هفت طرح در دست بررسی است.

شهرکی با اعلام این‌که سازمان صنعت، معدن و تجارت استان در خصوص تسهیلات مشاغل خانگی بیشترین جذب را داشته است، افزود: در حوزه فرش تاکنون 2 میلیارد و 400 میلیون تومان تسهیلات جذب شده و حدود 45 درصد تسهیلات جذب شده در حوزه مشاغل خانگی مربوط به بخش فرش بوده است.

وی یادآور شد: پیش‌بینی می‌شود سال آینده 1000 میلیارد تومان سرمایه‌گذاری در بخش‌های مختلف صنعت، معدن و تجارت استان انجام شود.