معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان:

معدن‌داران اجازه حمل بار بیش از حد مجاز به ماشین‌های حمل و نقل ندهند

معدن

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: به همه معدن‌داران تکلیف شده تا اجازه حمل بار بیش از حد مجاز به ماشین‌های حمل و نقل ندهند.

ناصر فغفوری، اظهار کرد: در حال حاضر نزدیک به 300 معدن در استان زنجان وجود دارد که از این تعداد 220 معدن فعال هستند.

وی با اشاره به کانی‌هایی که در سطح استان زنجان وجود دارد، افزود: تنوع در مواد معدنی استان زنجان به چشم می‌خورد که از جمله این مواد می‌توان سنگ‌آهن، سرب و روی، تراورتن، مرمریت، گرانیت، کائولین، سیلیس، آهک و گچ را نام برد.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان با اشاره به اینکه رعایت قوانین مربوط به بهره‌برداری از معادن ضروری است، خاطرنشان کرد: یکی از مواردی که باید مورد توجه ویژه قرار گیرد، نگهداری از راه‌های ارتباطی معادن است که عموما این راه‌ها روستایی هستند.

فغفوری تصریح کرد: بر اساس قانون میزان تناژ حمل مواد معدنی توسط نیروی انتظامی و با نصب باسکول کنترل می‌شود و نیروی انتظامی معتقد است بار بیش از ظرفیت حمل نمی‌شود و در صورت مشاهده با خاطیان برخورد خواهد شد.

وی افزود: به همه معدن‌داران تکلیف شده تا اجازه حمل بار بیش از حد مجاز به ماشین‌های حمل و نقل ندهند، هر چند در این مسئله معدن‌داران ذی‌نفع نیستند، زیرا بر اساس وزن بار، هزینه پرداخت می‌کنند نه برای تعداد ماشین‌ها و عموما شرکت‌های حمل و نقل و رانندگان هستند که ترجیح می‌دهند تا در دفعات کمتر تعداد بار بیشتر حمل شود، که قطعا پای‌بندی به قوانین حمل مواد معدنی از سوی این صنف در راستای حفظ و نگهداری از راه‌های ارتباطی باید مورد توجه قرار گیرد.

 

منبع: ایسنا