معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

پیام وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت روز مهندس

 
پیام وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت روز مهندس

وزیر صنعت، معدن و تجارت به مناسبت 5 اسفند روز ملی مهندسی در پیامی ضمن گرامیداشت این روز، از مهندسان کشور تقدیر کرد.

 

متن پیام به این شرح است:
بسم الله الرحمن الرحیم
پنجم اسفندماه در تقویم ایران اسلامی، بزرگداشت روز دانشمند بزرگ ایرانی خواجه نصیرالدین طوسی، "روز ملی مهندسی" نامگذاری شده است.
هندسه نظام هستی با ذهن خلاق و اندیشه والای مهندسین کشف و در یافتن روابط منطقی و ایجاد سازه‌های پایدار و با ثبات و بکارگیری شیوه‌های نو و گشودن راه‌هایی برای توسعه جامعه تجلی می‌یابد.
مهندس تداعی کننده خلاقیت، نوآوری، حرکت، توسعه و پیشرفت است و روز مهندس بهانه‌ای است با هدف الگوسازی از اندیشه سترگ مهندسی ایران زمین برای آینده سازان این مرزو بوم تا با تکیه بر همت والای خویش و بهره گیری از علم و دانش بومی، حفظ و اعتلای میراث نیاکان خود را رقم زنند.
جمهوری اسلامی ایران مفتخر است چهارمین کشور تربیت کننده مهندس در جهان است و جای بسی افتخار است که مهندسان حوزه صنعت و معدن که خاک و سنگ را به عمل کیمیا می‌کنند، با تکیه بر عزم و اراده والای خود علیرغم تمامی مشکلات پیش رو توانسته اند جایگاهی ارزشمند در مسیر توسعه پایدار کشور برای خود کسب کنند.
مهندسانی که در پرتو مدیریت جهادی و بی اعتنا به تحریم‌های تکراری بیگانگان، دانش، مهارت و توان فنی خود را در راه اعتلای ایران اسلامی به منصه ظهور رساندند.
در این روز ارزشمند سعادت ایران و سر بلندی برای مهندسان عزیز و پیشرفت روز افزون برای کشورعزیزمان و نیک بختی برای همگان را آرزومندم.
از خداوند متعال می‌خواهم که با همت والای مهندسان کشور به خصوص مهندسین صنایع و معادن برای تحقق چشم انداز پیش روی حوزه صنعت و معدن گام‌های استواری برداریم.

منبع: شاتا