معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

 
سعد محمدی در سمپوزیوم فولاد مطرح کرد

راهکارهای توسعه زیرساخت در صنعت فولاد

اردشیر سعد محمدی معاون ایمیدرو راهکارهای توسعه زیرساخت های صنعت فولاد را برای تحقق اهداف چشم انداز ارایه کرد.

به گزارش روابط عمومی ایمیدرو، معاون طرح های توسعه معدن و صنایع معدنی ایمیدرو که در بیستمین سمپوزیوم فولاد در جزیره کیش سخن می گفت،‌ تصریح کرد: طرح های زیرساختی در قالب بسته های سرمایه گذاری به بخش خصوصی ارایه شود به طوری که از انگیزه های لازم را نیز ایجاد کند.
سعدمحمدی افزود: توجه به اولویت های زیرساختی طرح جامع فولاد و تمرکز در احداث پروژه های جدید- که هنوز اجرایی نشده اند- در سواحل جنوبی از دیگر راهکارهای توسعه زیرساخت ها است.

به گفته وی، اولویت بندی طرح های زیرساختی با هدف بهره وری بیشتر و جلوگیری از اتلاف منابع نیز راهی برای تحقق اهداف توسعه زیرساخت های طرح جامع فولاد است.

سعدمحمدی تاکید کرد: در این بخش نیاز به سرمایه گذاری بیشتری داریم .

وی گفت:‌ تامین نقدینگی و اعتبارات نیز از عواملی است که توسعه زیرساخت ها را سرعت می دهد، با اینحال راهکارهای ارایه شده می تواند چالش های فعلی را برطرف سازد.

پیش بینی صادرات 9 میلیون تنی

معاون ایمیدرو در بخش دیگری از سخنانش گفت: احتمال رسیدن به صادرات ۹ میلیون تن فولاد در سال جاری بسیار محتمل است.

سعد محمدی تاکید کرد: ظرفیت تولید فولاد خام در کشور به ۳۳ میلیون تن رسیده و با تحقق 22 میلیون تن ظرفیت جدید، به هدف چشم انداز دست می یابیم.

وی خبر داد که احداث دو واحد آهن اسفنجی هر یک با ظرفیت تولید ۸۰۰ هزار تن در قروه و بیجار با مشارکت ایمیدرو و بخش خصوصی قطعی شده است.

سعد محمدی با بیان اینکه در زمینه گندله کسری خاصی نداریم اظهار داشت: با سرمایه گذاری در بخش اکتشاف و زمینه‌سازی برای افزایش تولید سنگ آهن نیاز کشور، تامین ماده اولیه تا حدود زیادی برطرف می شود.

وی در عین حال خاطر نشان کرد: در چشم انداز، برای تحقق تولید ۵۵ میلیون تن فولاد به ۱۶۲ میلیون تن سنگ آهن نیاز داریم.

منبع: ایمیدرو