معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

همزمان با سفر رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت انجام می‌شود؛

بهره برداری از 7 پروژه تولیدی صنعتی و معدنی در هرمزگان/ ایجاد اشتغال برای 1062 نفر

 
بهره برداری از 7 پروژه تولیدی صنعتی و معدنی در هرمزگان/ ایجاد اشتغال برای 1062 نفر

همزمان با سفر دکتر روحانی و محمد شریعتمداری به استان هرمزگان 7 پروژه تولیدی صنعتی و معدنی با سرمایه گذاری ریالی 8 هزار و 489 میلیارد ریال و ارزی 170 میلیون یورو و در مجموع 17 هزار و 737 میلیارد ریال و با اشتغال یک هزار و 62 نفر در این استان به بهره برداری می رسد.

 

به گزارش شاتا، در این سفر فاز نخست شرکت صبا فولاد خلیج فارس با حضور رییس جمهور و وزیر صنعت، معدن و تجارت با تولید ۱.۵میلیون تن آهن اسفنجی (بریکت گرم) با اشتغال 283 نفر مستقیم به بهره برداری خواهد رسید.

میزان سرمایه گذاری این پروژه شش هزار و 720 میلیارد ریال است که با سرمایه شرکت سرمایه گذاری و صندوق بازنشستگی کشوری انجام شده و با پیشرفت 100 درصد در منطقه ویژه اقتصادی صنایع معدنی و فلزی خلیج فارس قرار دارد و با راه اندازی این طرح شاهد افتتاح اولین واحد تولید بریکت گرم (HBI ) با رویکرد صادراتی در استان هرمزگان خواهیم بود.

همچنین 6 پروژه و طرح صنعتی و معدنی دیگر به همت بخش خصوصی، با سرمایه گذاری 11 هزار و 15 میلیارد ریال در سطح این استان مورد بهره برداری قرار می‌گیرند که با بهره‌برداری از آن‌ها زمینه‌ اشتغال برای 779 نفر در سطح این استان فراهم می‌شود.

بیشتراین واحدها در مرکز استان و تعدادی در شهرستان‌های تابعه قرار دارند که براساس برنامه‌ زمان بندی به صورت منظم و ویدیو کنفرانسی با حضور ریس جمهور افتتاح خواهد شد.

این پروژها شامل طرح‌های تولیدی و صنعتی شامل فرآوردهای نفتی سیه فام تولید کننده انواع قیر، شرکت معماران تجارت آفتاب تولید هیدروکربن های سبک وسنگین ، شرکت پترو پاسارگاد هرمزگان تولیدی انواع قیر ، آغاز عملیات کلنگ زنی شهرک صنایع دریایی، پروژه ژئوفیزیک هوایی و همچنین آغاز بهره برداری بندرگاه منطقه ویژه صنایع انرژی بر پارسیان هستند.