معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

جلسه هم اندیشی انجمن زغال سنگ با شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه زغال سنگ/ آمادگی انجمن زغال سنگ جهت انجام هر گونه تست و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز صنعت زغال سنگ

جلسه هم اندیشی انجمن زغال سنگ با شرکت های دانش بنیان و فعالان حوزه زغال سنگ/ آمادگی انجمن زغال سنگ جهت انجام هر گونه تست و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز صنعت زغال سنگ

به نقل از روابط عمومی شرکت تهیه و تولید مواد معدنی ایران، هفته گذشته جلسه ای با محوریت طرح احیاء، فعال سازی و توسعه معادن کوچک مقیاس با حضور انجمن زغال سنگ، خانه معدن، شرکت های دانش بنیان و سازندگان تجهیزات معدنی تشکیل شد.

در ابتدای جلسه شرکت دانش بنیان شایان فناوران به ارائه و معرفی ماشین مکانیزه حفاری و استخراج (رودهدر) پرداخت و قابلیت ها و توانمندی دستگاه مذکور مورد بحث و بررسی کارشناسان قرار گرفت. سپس شرکت تامین ابزار معدنی تامیکو به معرفی تجهیزاتی از قبیل زغال تراش، لودر خاک بر سر و وینچ دیزلی کابل کش که توسط پرسنل فنی شرکت نامبرده در دست طراحی می باشد، پرداخت.

بر اساس این گزارش نمونه هایی از تجهیزات ساخته شده توسط شرکت مذکور از قبیل لوکوموتیو و جت فن در تعدادی از معادن در حال بهره برداری می باشد.

در ادامه جلسه قابلیت استفاده از پایه های هیدرولیکی جهت نگهداری کارگاه های زغال سنگ توسط قدیمی؛ مشاور طرح احیای معادن کوچک مقیاس در بخش معادن زغالسنگ ارائه شد.

لازم به ذکر است که در حال حاضر یکی از دغدغه های فعالان بخش زغال سنگ کشور روند افزایشی قیمت چوب است. در همین راستا پس از تجهیز و تست یکی از کارگاه های زغال سنگ کشور با استفاده از پایه های هیدرولیکی، امید آن می رود که از نتایج حاصله در سایر معادن نیز بتوان بهره گرفت.

در پایان مجتهد زاده؛ رئیس انجمن زغال سنگ، به نقد، بررسی و ارائه پیشنهادات کاربردی پرداخته و هر دو شرکت را مورد تشویق و حمایت قرار داد.

مجتهدزاده در پایان گفت: انجمن زغالسنگ آمادگی لازم جهت انجام هر گونه تست و راه اندازی تجهیزات مورد نیاز صنعت زغال سنگ را در حال حاضر داشته و باید دستگاه هایی جهت طراحی و ساخت انتخاب شود که مکانیزم ساده و کوچکی داشته و به راحتی قابل حمل باشند تا منجر به افزایش راندمان شوند.

پایگاه اطلاع رسانی معدن نیوز