معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

سرپرست سازمان صنعت،معدن و تجارت سیستان و بلوچستان به هدفگذاری در توسعه و احیاء معادن کوچک مقیاس در سال 99 اشاره و تصریح کرد: در برنامه سال جاری احیاء و فعالسازی 7 معدن غیرفعال و ایجاد 3 واحد فرآوری در برنامه وجود دارد که برای تحقق این مهم تمامی دستگاههای مرتبط باید تلاش نمایند تا با پایش و نظارت مستمر نتیجه حاصل گردد.
 
فعالسازی و ایجاد 10 معدن و واحد فرآوری در سیستان و بلوچستان
 محمود رضا رحمتیان ۱۸ خردادماه در جلسه با مدیر اجرایی طرح معادن کوچک مقیاس وزارت صمت که به صورت ویدیو کنفرانس برگزار گردید گفت: یکی از نقاط قوت استان معادن می باشد که در کوتاه مدت می تواند باعث توسعه استان شود و از آنجایی که افزایش تولید شاخص تحقق شعار اقتصاد مقاومتی است، پیش بینی می شود با فعال سازی و توسعه صد در صد معادن غیر فعال و قابل توسعه استان به افزایش تولید چشمگیر در سال دست یابیم.

وی به معادن کوچک مقیاس اشاره کرد و افزود: هدف از طرح احیاء، فعالسازی و توسعه معادن کوچک مقیاس، جمع آوری اطلاعات، شناسایی و دسته بندی معادن غیر فعال، زیر ظرفیت و قابل توسعه در استان، استفاده از ظرفیت بخش خصوصی برای احیاء و فعالسازی، شناسایی فرصت های کوچک معدنی برای سرمایه گذاران و استفاده از پتانسیل معادن کوچک مقیاس، افزایش تولیدات معدنی و توسعه و ایجاد اشتغال پایدار در مناطق کمر توسعه یافته می باشد.

وی افزود: اولویت ها در این طرح با مواد معدنی مورد نیاز و پرفروش در بازار است که مواد فلزی از جمله آهن، مس، سرب، روی و کرومیت و طلا و غیر فلزی از جمله زغال سنگ، فلورین و سنگ های تزئینی و مواد ساختمانی می باشد.

رحمتیان نبود زیر ساخت مناسب بویژه راه دسترسی را از جمله کمبودها در برخی از معادن استان عنوان کرد و گفت:متاسفانه در زیر ساخت ها تا حدودی استان ضعیف است و می طلبد ایمیدرو و شرکت های بزرگ دولتی و خصوصی در این زمینه نیز ورود پیدا کنند و درآمدهای حاصل از حقوق دولتی در زمینه ایجاد زیرساخت ها در استان هزینه شود
منبع: ماین نیوز