معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

رویترز گزارش داد؛ چین حداقل دو محموله کنسانتره مس را از آمریکا و پس از آنکه پکن به شرکت های چینی اعلام کرد که تعرفه های ناشی از جنگ تجاری را بر روی کنسانتره مس لغو می نماید، وارد می کند.

 

آمریکا هشتمین کشور تامین کننده کنسانتره مس چین در سال 2017 بود که تقریبا چیزی حدود 433 هزار تن به این کشور صادر نمود، اما تجارت این ماده معدنی پس از آنکه پکن تعرفه های 10 درصدی را بر روی محموله های وارداتی از آمریکا از سپتامبر 2018 وضع کرد و بعدا آنرا به 25 درصد افزایش داد، محدود شد.

شرکت های چینی از 2 مارس و پس از تنش زدایی تجاری، مجاز به استفاده از معافیت های تعرفه ای شدند.

یکی از شرکت ها اعلام کرده، محموله دریایی 10 هزار تنی مس برای China Copper که بخشی از شرکت دولتی Chinalco است اواسط ژوئن می رسد.

وی افزود: این محموله از یک تاجر خریداری شده و یا از معدن Robinson در نوادا که توسط شرکت لهستانی KGHM اداره می شود، خریداری شده و یا از معدن  Mission متعلق به Asarco در آریزونا آمده است.

یک منبع در Daye Nonferrous ، در کانون شیوع کروناویروس Hubei گفت که این شرکت نیز یک محموله 10 هزار تنی از یک تاجر خریداری کرده اما از تاریخ ورود آن مطمئن نیست.

حمل این محموله ها در میان تشدید تنش های چین و آمریکا در زمان همه گیری ویروس کرونا صورت می گیرد. کرونا در آمریکا بیش از 100 هزار نفر را به کام مرگ برده است. دونالد ترامپ چین را مسبب شیوع کرونا دانسته و این کشور را به اعمال تعرفه های جدید تهدید کرده است.

یک منبع دیگر درمورد کنسانتره وارداتی از آمریکا گفته: این ماده اگرچه تمیز است اما محتوای مس پایینی دارد و محتوای مس آن پایین تر از کنسانتره عرضه کنندگان برتر یعنی شیلی و پرو می باشد.

یک سخنگوی KGHM هنگامی که از او پرسیده شد آیا محموله کنسانتره آمریکا به چین ارسال شده است یا خیر؟ اظهار نظر مستقیمی نکرد اما گفت که فروش آوریل از Robinson افزایشی و حدود 10 هزار تن بوده است.

وی افزود: ما و مشتریانمان از بهبود شرایط تجاری (چین و آمریکا) استقبال می کنیم و از این فرصت استفاده خواهیم کرد

 

منبع: وبسایت خبری معدن24