معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

تولیدگنندگان بزرگ فولاد ضدزنگ سری 200 چین تولیدات خود را در ماه دسامبر تا 30 درصد کاهش می دهند.

ه گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو) ،به نقل از مجله متال بولتن شش تولیدکننده بزرگ فولاد ضدزنگ سری 200 چین، قصد دارند در جهت افزایش قیمت، تولیدات خود را در ماه دسامبر 30 درصد کاهش دهند.
بنابر گزارش انجمن فولاد ضد زنگ چین، همچنین تولیدکنندگان فولاد ضد زنگ این کشور توافق کردند که کالاهای با قیمت پایین را وارد بازار نکنند و خواستار توقف ایجاد ظرفیت های جدید تولید فولاد ضد زنگ از سوی دولت این کشور شدند.
در سال 2015 چین حدود 6 میلیون و 92 هزار تن فولاد ضد زنگ سری 200 ،تولید کرده که این میزان شامل  32 درصد از تولیدات فولاد ضد زنگ  این کشور در سال 2015 است.
این شش تولیدکننده بزرگ حدود 65 درصد از تولیدات این محصول را در چین برعهده دارند و در سال 2015 حدود 386 هزار و 367 تن در ماه تولید داشته اند.
کاهش 30 درصدی تولید این شش فولادساز بزرگ  در ماه دسامبر، حدود 115 هزار و 910 تن خواهد بود.
به گفته یک تحلیلگر ارشد، فولاد ضدزنگ سری200 ،حاوی تقریبا یک تا دو درصد نیکل است.تقاضای نیکل از سوی این شش فولادساز به دلیل کاهش تولیداتشان در ماه دسامبر با هزار و 159 تن کاهش به دو هزار و 318 تن خواهد رسید.لازم به ذکر است که این کاهش تقاضا بسیار ناچیز بوده و بنابراین تاثیرچندانی بر قیمت نیکل نخواهد داشت.

 

تاریخ انتشار:                                                                     منبع: پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایرانی (ایمیدرو)

۱۳۹۴/۰۹/۱۵