معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان قزوین در نشست مشترک با رئیس نظام مهندسی معدن ایران گفت: بدون حضور مسئول فنی معادن هیچ گونه خدماتی ارائه نخواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری معدن ایران(معدنا)، علی پرزحمت در جلسه مشترک با نادعلی اسماعیلی دهج رئیس مهندسی نظام معادن ایران  ضمن خوش آمد گویی  و ابراز خرسندی از انتصاب ایشان به سمت ریاست سازمان نظام مهندسی معدن از سوابق و تجربه ایشان در حوزه معدن یاد کرد و اظهار داشت: در راستای همکاری و تعامل بین سازمان صنعت و معدن و تجارت استان قزوین و سازمان نظام مهندسی کشور تفاهم نامه ای در امور معادن و مسئولین فنی معادن ایجاد شد.

وی ادامه داد : طبق قوانین معدنی  مسئولین  فنی معادن باید معرفی و تعیین تکلیف گردد تا ناظر اجرای امور وزارت خانه در معادن استان باشند.

 وی همچنین از تفاهم حاصله بر نظارتها و برداشتهای مجاز و غیر مجاز معادن و تفحیض اختیار برای مسئولین نظارت بر نحوه استخراج معادن و نحوه محاسبه حقوق دولتی نام برد.

پرزحمت تصریح کرد: طبق توافق انجام شده من بعد کلیه معادن استان برای نظارت دارای مسئولین فنی خواهند بود.

پرزحمت  گفت : در بحث های ایمنی معادن از قبیل زغال سنگ و مس و غیره نظارت بر عهده سازمان صنعت،معدن استان بوده و از فعالیت معادن غیر ایمن جلوگیری به عمل خواهد آمد.

رئیس سازمان صنعت و معدن و تجارت استان  قزوین در ادامه ابراز امید واری کرد : تا با تداوم این جلسات و شناسایی استعدادهای معدنی در بحث معادن کشور حرفی برای گفتن داشته و چون صنایعش به قطب معدنی در کشور شناخته شود.

پرزحمت در ادامه جلسه از منابع طبیعی به عنوان مدعی مالکیت اکثر زمینهای معادن نام بردو یادآور شد:  تفاهم نامه وزارت خانه با عنوان کارگروه تعاون با منابع طبیعی که به استانها نیز ابلاغ شده می تواند بسیاری از مشکلات این بخش را رفع و تسهیل کند

 همچنین وی از همت و تلاش ستاد تسهیل در رفع موانع تولید به ریاست استاندار در مشکلات بیمه ، مالیات  و معرفی به تسهیلات و دیگر مشکلات معدن کاران نیز مطالبی ایراد داشت و گفت : در مشکلاتی که خارج از اختیارات استانی است با ارجاع به کارگروه ملی پیگیر رفع آن مشکلات خواهم شد.

 منبع خبری: معدنا                                                          تاریخ خبر: 94/09/22