معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

بزرگ ترین تولیدکننده مس دنیا برنامه صرفه جویی 600 میلیون دلاری را به اجرا در می آورد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ وب سایت ماینینگ(Mining) با اعلام خبر فوق نوشت: شرکت کودلکو شیلی برنامه ای برای کاهش تولید ندارد اما کاهش هزینه ها به میزان 600 میلیون دلار را با تعدیل نیروی انسانی،‌ به اجرا می گذارد.
کودلکو به عنوان غول صنعت مس دنیا برای سال 2016 برنامه تولید بین 1.6 میلیون تا 1.7 میلیون تنی را هدفگذاری کرده است.
مدیرعامل این شرکت پیزارو Pizarro  به این برنامه اشاره کرد و گفت که تولید را به هیچ وجه کاهش نمی دهد و در نظر دارد برنامه کاهش هزینه به میزان 600 میلیون دلار را با اخراج 4هزار نفر از کارکنان این شرکت پیاده کند.
استراتژی این شرکت در شرایط رکود به طور مشخص، تهاجمی و بر خلاف استراتژی گلینکور سوییسی است که با تعطیلی معادن کنگو و زامبیا، تولید مس خود را کاهش داد. هزینه تولید هر تن مس این شرکت حدود 3100 دلار یا 1.4 دلار به ازای هر پوند است که فاصله زیادی با قیمت فعلی 4600 دلاری فروش دارد.

 

تاریخ انتشار  :                                                                  منبع: پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایرانی (ایمیدرو)

۱۳۹۴/۰۹/۲۸