معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

وزیر صنعت، معدن وتجارت گفت: جذب سرمایه داخلی و خارجی نیازمند اطلاع رسانی و شفافیت است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)، « مهندس محمد رضا نعمت زاده » در هفدهمین جلسه شورای مشورتی امور معادن با بیان این مطلب ؛ افزود : جذب و ترغیب سرمایه گذاران داخلی و خارجی به سوی بخش معادن کشور نیازمند اطلاع رسانی و شفافیت در معرفی آنهاست.
وزیر صنعت، معدن وتجارت در ادامه گفت: باید عملکرد شرکت های موفق معدنی را که هم در عملکرد و هم در بورس توانمند هستند برای سایر واحدهای معدنی کشور الگو سازی شوند.
به گفته وی باید با انجام مطالعات ؛ تشکیل کارگروه های تخصصی ؛ ریسک پذیری ، تلاش مضاعف و ...موانع سرمایه گذاری در معادن شناسایی و آنها را برطرف کنیم.
نعمت زاده ادامه داد: برای بخش معدن همچون بخش صنعت نیاز است تا استراتژی مستقلی تدوین شده و در آن سیاست ها ؛ اهداف کمی و کیفی ، موانع ؛ تسهیل در سرمایه گذاری ها ، انجام صادرات و غیره به عنوان راهنمای دایمی در بخش معدن آورده شود.
به گزارش شاتا، وی گفت : باید پول معدن در خود معدن سرمایه گذاری شود همچنین همراهی بانک ها ، موسسات مالی و صندوق ها در تقویت بخش معدن اثر بسزایی دارد. به گفته وی ایجاد واحدهای مهندس مشاور در کنار معادن کشور، به تقویت شرکت های معدنی می انجامد.

 

تاریخ انتشار:                                                              منبع خبر: پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)

۱۳۹۴/۱۰/۰۵