معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

میزان تولید فولاد خام ایران در 11 ماه سال جاری میلادی نزدیک به یک درصد کاهش یافت این در حالی است که متوسط کاهش تولید جهانی این فلز به 2.8درصد رسید.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ انجمن جهانی فولاد با انتشار عملکرد 66 کشور دنیا در تولید فولاد خام،‌ از روند کاهشی تولید این فلز استراتژیک در 11 ماه سال 2015 خبر داد که ایران نیز همراستا با تولیدکنندگان بزرگ دنیا رو به کاهش تولید آورده است. در روزهای گذشته نیز رییس هیات عامل ایمیدرو از پایین بودن تقاضا در داخل و خارج کشور خبر داد که منجر به انبار شدن 3 میلیون تن تولید فولاد در شرکت های داخلی شده است. از همین رو تولیدکنندگان فولاد در ایران همگام با روند بازار و به منظور جلوگیری از گسترش زیان دهی،‌ رو به کاهش تولید آورده اند.
بر گزارش انجمن جهانی فولاد، میزان تولید فولاد خام ایران از ژانویه(دی ماه 93) تا پایان نوامبر 2015(آذرماه 94) به 14 میلیون و 835 هزار تن رسید در حالی که در مدت مشابه سال قبل، شرکت های فولادی ایران 14 میلیون و 969 هزار تن محصول خام تولید کردند.
کاهش 12 درصدی تولید در ماه نوامبر
همچنین طبق تخمین انجمن جهانی فولاد ایران در ماه نوامبر جاری میزان تولید فولاد خام را  12.2 کاهش داد که رقمی قابل توجه در دوره های اخیر تولید فولاد محسوب می شود.
در 11 ماه سال جاری میلادی، تولید فولاد خام جهان به یک میلیارد و 471 میلیون تن رسید که 2.8درصد کمتر از مدت مشابه سال 2015 به شمار می آید.
تولیدکنندگان چینی در این مدت با کاهش 2.2 درصدی 738 میلیون تن فولاد خام تولید کردند. کشورهای کره جنوبی و ژاپن به ترتیب 2.9 درصد و 5درصد تولید را کاهش دادند. تولید کره جنوبی در این مدت به 63.8 میلیون تن و ژاپن به 96.5 میلیون تن تنزل پیدا کرد. امریکا نیز 73.1 میلیون تن فولاد خام تولید کرد که 9.7 کمتر از تولید مدت مشابه سال گذشته است. برزیل نیز با کاهش 1.9درصدی تولید، تنها 30.7 میلیون تن فولاد خام تولید کرد. روسیه اما 65.1 میلیون تن فولاد خام تولید کرد که تنها 2دهم درصد کمتر از 11 ماه سال 2014 محسوب می شود.

 

تاریخ انتشار:                                                                          منبع خبر: پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)

۱۳۹۴/۱۰/۰۲