معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

در نه ماهه نخست سال 2015 ،تولید جهانی فولاد ضدزنگ 5 درصد کاهش یافت.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو) به نقل از مجله متال بولتن، در نه ماهه نخست سال 2014، میزان تولید جهانی فولادضدزنگ 31.34 میلیون تن بود که در مدت مشابه سال 2015  به 31.28 میلیون تن کاهش یافت.
بنا بر گزارش انجمن بین المللی فولاد ضدزنگ، این کاهش ناشی از کاهش تولید در افریقا و اروپای غربی است که با 3.8درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 5.73 میلیون تن رسید.
در آسیا نیز، به استثناء چین، میزان تولیدات این محصول 7.07 میلیون تن بود که 0.9 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش یافته است. اروپای شرقی و مرکزی نیز با 7.1 درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته 198 هزار تن فولاد ضد زنگ تولید کردند.
بنابر این گزارش کاهش تولید در این مناطق در نه ماهه نخست سال جاری میلادی ناشی از افزایش تولید چین، بزرگترین تولیدکننده فولاد جهان، است که با 7 درصد افزایش تولید نسبت به مدت مشابه سال گذشته میزان تولیدات فولاد ضد زنگ خود را به 16.13 میلیون تن رساند.
در همین مدت در امریکا نیز میزان تولیدات این محصول با 2.3 درصد افزایش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به 2.15 میلیون تن رسید.

 

تاریخ انتشار:                                                 منبع خبر: پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)

۱۳۹۴/۱۰/۰۶