معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

افتتاح کارخانه تولید شمش آنتیموان سفیدابه به زمان دیگری موکول شد.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، کارخانه تولید شمش آنتیموان سفیدابه واقع در استان سیستان و بلوچستان که قرار بود پنج شنبه این هفته با حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت افتتاح شود، به زمان دیگری موکول شد.
این کارخانه پیش از احداث، به صورت آزمایشی در مرکز تحقیقات فرآوری مواد معدنی ایران (کرج) راه اندازی شد و با تولید نخستین شمش آنتیموان، ایران به جرگه تولیدکنندگان این فلز استراتژیک پیوست. پیش از ایران، کشورهای چین، روسیه، بولیوی، استرالیا، آفریقای جنوبی، تاجیکستان، مکزیک و آمریکا صاحب این فناوری بودند.
ظرفیت روزانه کارخانه تولید شمش آنتیموان سفیدابه، 1.5 تن سنگ ورودی و تولید 300 کیلوگرم شمش با عیار 96/99 است.
با توجه به ذخایر مناسب آنتیموان در معادن استان سیستان و بلوچستان (اکتشاف 25 هزار تن ذخیره قطعی با عیار 16 درصد)، احداث کارخانه مذکور می تواند نقشی موثر در توسعه صنایع مختلف از جمله الکترونیکی، پتروشیمی، نساجی، باطری سازی، شیمیایی، داروسازی، رنگ و نیز ساخت آلیاژهای محکم در برابر خوردگی و فرسودگی ایفا کند.

 

 
تاریخ انتشار:                                          منبع خبر: ایمیدرو

۱۳۹۴/۱۰/۰۷