معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

بیشتر مردم طلا را به عنوان سرمایه خریداری می کنند. اما زمانی نیز بوده است که داشتن طلا برای افراد جنبه سرگرمی داشته و به این دلیل به جستجوی آن می پرداختند. به هر حال اکنون دولت ها به دنبال بیشتر کردن ذخایر طلای کشور خود هستند تا به واسطه آن از رکود اقتصاد و تورم جلوگیری کنند. در متن این خبر، به ذکر ده نکته در مورد این فلز زرد رنگ می پردازیم که شاید تاکنون نمی دانستید.
10- طلا در ساخت شیشه عینک ها و کلاه فضانوردان استفاده می شود تا بتوان علاوه بر منعکس کردن اشعه ماودن قرمز، نور خورشید را عبور داده و همزمان آن را خنک نگه دارد.
9- طلا به صورت شیمیایی به مایع تبدیل شده و در عضله هزاران بیمار روماتوئید آرتریتیس (rheumatoid arthritis) تزریق شده است. نتایج نشان می دهند این آزمایش به درمان 7 نفر از هر 10 نفر منجر شده است.
8- در هر مایل مکعب از آب دریا، 25 تن طلا وجود دارد. در نتیجه در مجموع اقیانوس ها حاوی 10 میلیارد تن طلا هستند. تنها مشکلی که وجود دارد این است که راه اقتصادی برای بازیابی این حجم طلا، هنوز پیدا نشده است.
7- طلا تا حدی قابلیت چکش خواری دارد که می توان 200،000 ورقه نازک از آن را کنار هم چید و تنها به ضخامتی به اندازه 1 اینچ (2.54 سانتی متر) رسید.
6- یک اونس (28.35 گرم) طلا را می توان به رشته سیمی به بلندی 60 مایل (96,560 متر) تبدیل کرد.
5- بزرگترین قطعه طلای یافت شده 195 پوند (88,450 گرم) وزن داشته و در کالیفرنیا یافت شده است.
4- طلا آنقدر سنگین است که یک فوت مکعب از آن، نیم تن وزن دارد.
3- یافتن یک قطعه 1 اونسی از طلا، دشوارتر از یافتن یک الماس 5 قیراطی است.
2- تمام طلای جهان را می توان در فضایی به وسعت 18 یارد مکعب (13.76 متر مکعب) فشرده کرد که وزن آن به اندازه یک دهم وزن یادبود واشنگتن خواهد بود.
1- طلا بسیار نادر است؛ حجم فولادی که در هر ساعت در جهان قالب گیری می شود، از حجم طلایی که در تمام تاریخ در قالب ریخته شده، بیشتر است.