معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی کشورگفت: تمرکز اصلی این سازمان، شناسایی پهنه های با مقیاس یک 25 هزار با لایه های ژئوشیمی است.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران(ایمیدرو)،‌ تاکنون نقشه هایی که در سازمان زمین شناسی تهیه می شده با مقیاس 100000/1 و 250000/1 بوده است اما به گفته بهروز برنا،‌ این سازمان درنظر دارد بر نقشه هایی با مقیاس 25000/1 تمرکز کند.
«بهروز برنا» افزود: رویکرد جدید سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی بر روی پهنه های معدنی است و تاکنون بر روی  80 الی 90 کیلومتر،‌ به صورت خطی کار شده و همچنین فواصل پروازی از 7.5 کیلومتر به 250 متر رسیده است.
وی گفت: سازمان زمین شناسی با استفاده از هلی کوپتر و هواپیما علاوه بر سنگان در محدوده هایی نظیر جیرفت، استان فارس، منطقه بینالود در خراسان شمالی، هرمزگان، گیلان و زنجان، چهارمحال و بختیاری، مازندران، کردستان، سمنان و قم اقدام به انجام ژئوفیزیک هوایی کرده است.
معاون سازمان زمین‌شناسی و اکتشافات معدنی در ادامه با اعلام اینکه ایران در رتبه شش جهان در ژئوفیزیک هوایی است، گفت:  مطالعات، امکانات و توانمندی های علمی و عملی کشور در این خصوص دارای شرایطی مطلوب در سطح دنیاست.
برنا خاطرنشان کرد: سازمان زمین شناسی در دهه هشتاد برای اولین بار در کشور پهنه های زمین شناسی شامل کانون های 20 گانه به مساحت 420 هزار کیلومتر مربع را در 5 لایه اطلاعاتی تکمیل و معرفی کرد. به گفته برنا، سازمان زمین شناسی به عنوان متولی بخش اکتشاف، نقشه های پایه و اطلاعاتی برای زمین شناسی و اکتشاف را تهیه می کند و در اختیار کاربران قرار می دهد.
به گزارش شاتا،‌ برنا افزود: با اقدامات اخیر سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی  می‌توان انتظار داشت که در آینده، بهبود و پیشرفت اکتشافات معدنی، باعث رونق کل زنجیره معدنکاری و فرآوری شود.

 

تاریخ انتشار:                                                         منبع: پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)

۱۳۹۴/۱۰/۱۲