معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

متوسط سهم تسهیلات پرداختی بانک ها به بخش های مختلف بانکی در حالی که در 8 ماه امسال رشد 6.3 درصدی یافت اما در بخش صنعت و معدن با کاهش 7دهم درصدی مواجه شد.

 

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)،‌ گزارش جدید بانک مرکزی از میزان تسهیلات پرداختی به بخش های اقتصادی نشان می دهد،‌ حوزه صنعت و معدن از ابتدای امسال تا پایان آبان ماه،‌ 642.8  هزار میلیارد ریال تسهیلات دریافت کرده که معادل 29.2 درصد از کل تسهیلات پرداختی به حوزه های مختلف بوده که این رقم در مقایسه با عملکرد مدت مشابه سال 93 با کاهش 4.4 هزار میلیارد ریالی همراه شده است.
با اینحال بانک مرکزی اعلام کرد که تسهیلات پرداختی بانک‌ها در 8 ماه سال 1394 به بخش های مختلف اقتصادی به 2197.6  هزار میلیارد ریال رسید که در مقایسه با 8 ماه سال گذشته مبلغ 129.5 هزار میلیارد ریال معادل6.3 درصد افزایش داشته است.
در این مدت بیشترین سهم تسهیلات به حوزه خدمات اختصاص یافت به طوری که 37.5درصد از کل تسهیلات بانکی معادل 825 هزار میلیارد ریال را در اختیار گرفت. این در حالی است که بخش کشاورزی کمترین بهره را از تسهیلات پرداختی بانکی برد و تنها 8.9 درصد از رقم کل، نصیب این بخش شد.
82درصد تسهیلات در «سرمایه در گردش»
از سوی دیگر در بخش صنعت و معدن از رقم دریافتی،‌ 82.6درصد صرف تامین سرمایه در گردش شد که رقمی بیش از 531 هزار میلیارد را در بر می گیرد. همچنین 8.1 درصد نیز سهم ایجاد (واحدهای جدید) شد و در نهایت 5.3 درصد نیز به توسعه در این بخش اختصاص یافت.

 

تاریخ انتشار:                                                                                         منبع خبر:پورتال سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران (ایمیدرو)

۱۳۹۴/۱۰/۱۲