معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

معدن 24: مصوبات گردهمایی فی مابین معاونت امور معادن و صنایع معدنی وزارت صمت و سازمان جنگل ها ، مراتع و آبخیزداری وزارت جهاد کشاورزی به سازمان های صمت 31 استان و جنوب کرمان در 20 بند ابلاغ شد.

روز گذشته از سوی معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت مصوبات حاصل از گردهمایی آذرماه با حضور جعفر سرقینی؛ معاون امور معادن و صنایع معدنی وزارتخانه و خداکرم جلالی؛ رییس سازمان جنگل ها، مراتع و آبخیزداری کشور به 31 استان و جنوب استان کرمان و نیز سازمان های مناطق آزاد ارس، ماکو، چابهار و قشم ابلاغ شد.
بندهایی از ابلاغیه مذکور عبارتند از:
1- تشکیل کارگروه تعامل مشترک فی مابین در سطح استان ها و در صورت عدم توافق استانی ارجاع به کارگروه مشترک تعامل ستادی شود.
2- حتی الامکان عدم اقدام و اجرای ماده 24 مکرر قانون معادن از سوی سازمان های صمت استان ها و حتی الامکان عدم طرح دعاوی در محاکم قضایی توسط ادارات کل استان ها و بررسی موانع و موضوعات مطروحه از طریق بررسی در کارگروه تعامل استانی و در صورت نیاز طرح در کارگروه اصلی اصلی ستادی.
3- ادارات کل موظفند در زمان پاسخگویی استعلام ، تقدم و تاخر سایر کاربری های واگذار شده در عرصه را با حفظ حرایم مربوطه لحاظ نمایند تا از واگذاری های متداخل و اجرای سایر طرح ها در عرصه فعالیت های معدنی پیشگیری شود.
4- در صورت وقوع محدوده درخواستی در خارج از اراضی ملی، اعلام عدم وقوع آن در عرصه های منابع ملی و طبیعی توسط ادارات کل به سازمان صمت استان ها.
5- هرگونه خسارت وارده به عرصه های منابع طبیعی قبل از اختصاص عرصه برای فعالیت های معدنی توسط اشخاص حقیقی و حقوقی دیگر به اشخاص یاد شده تعلق داشته و مشمول برندگان مزایده جهت فعالیت های معدنی نمی شود.

گفتنی است 24 آذرماه ماه سال جاری گردهمایی با حضور مسئولان و دست اندرکاران تعدادی از سازمان های صنعت، معدن و تجارت و ادارات کل منابع طبیعی استان ها استان ها به منظور بررسی مفاد دستورالعمل و جمع بندی نقطه نظرات و پیشنهادات مطرح شده در راستای بازنگری و تکمیل توافق نامه میان این دو نهاد برای رفع مشکلات برگزار شد.

 

منبع : سایت تحلیلی و خبری معدن 24                                                         تاریخ انتشار : ۱۳۹۴/۱۰/۱۶