معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

دولت چین هزاران تن مس را از یک گروه تولیدکننده داخلی خواهد خرید تا از این صنعت آسیب دیده حمایت کند. صنعت ذوب مس اکنون تحت فشار زیادی از ناحیه قیمت های مس، قرار گرفته است.
به گزارش اطلس معدن، سازمانی که مسئولیت برنامه ریزی برای مواد خام از نفت گرفته تا عناصر نادر را برعهده دارد، قصد دارد 150 هزار تن مس را از تولیدکنندگان آنها خریداری کند.
پس از انتشار این خبر، سهام تولیدکنندگان افزایش یافت؛ جیانگژی کوپر (Jiangxi Copper) به میزان 5.6 درصد رشد کرد و یونان کوپر (Yunnan Copper) با افزایش 6 درصدی همراه شد.
تحلیل گران معتقدند این اقدام دولت چین، نشان از مشکلی است که متوجه صنعت مس جهان است و آسیب های رسیده به فعالان آن را نمایان می کند.
چین بزرگترین مصرف کننده مس در جهان است، که در توزیع و سیم کشی برق مورد استفاده قرار می گیرد. این کشور همچنین 70 درصد از مصرف خود را از راه واردات تامین می کند که سبب می شود وابستگی زیادی نسبت به عرضه سایر کشورهای جهان خصوصا شیلی و آفریقا داشته باشد.