معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

محموله های ارسالی از بندر هدلند استرالیا در ماه دسامبر افزایش یافت و رکورد سالانه ای را ثبت کرد. علت افزایش صادرات سنگ آهن از این بندر مهم استرالیا، آغاز به کار معدن روی هیل متعلق به خانم جینا راینهارت (Gina Rinehart) است که به صادرات سایر تولیدکنندگان بزرگ استرالیا پیوست و حجم تولید مازاد بر تقاضای سنگ آهن در جهان را افزایش داد.
به گزارش اطلس معدن، مجموع صادرات این بندر در ماه دسامبر، به حجم 37.55 میلیون تن رسید که نسبت به ماه نوامبر با صادرات 37.33 میلیون تن و نسبت به سال قبل با حجم 37.12 میلیون تن، بیشتر بوده است.
گفتنی است در ماه دسامبر حجم سنگ آهن ارسالی به چین 32.17 میلیون تن بوده است درحالیکه در ماه نوامبر این رقم برابر 31.73 میلیون تن و در ماه دسامبر سال گذشته، برابر 30.63 میلیون تن بود.
معدن روی هیل که متعلق به ثروتمندترین بانوی استرالیایی است، صادرات خود را در سال 2015 آغاز کرد و مدیران آن در نظر دارند که در طول سال 2016، تولید خود را افزایش دهند.
بندر هدلند، بزرگترین بندر صادرات مواد فله ای در جهان، علاوه بر محموله های معدن روی هیل، نسبت به ارسال محموله های بی اچ پی بیلیتون (BHP Billiton) و فورتسکیو متالز (Fortescue Metals) نیز اقدام می کند.