معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

مدیر مجتمع سرب و روی مهدی آباد گفت: به زودی فراخوان عمومی مناقصه و جذب سرمایه گذار برای تجهیز و آماده سازی این معدن به صورت بین المللی برگزار می شود.

به گزارش روابط عمومی سازمان توسعه و نوسازی معادن و صنایع معدنی ایران، امین صفری با بیان این مطلب گفت: تجهیز و آماده سازی معدن سرب و روی مهدی آباد و نیز احداث کارخانجات فرآوری (احداث 2 کارخانه 100 هزار تنی کنسانتره و شمش روی)، از اجزای اصلی این پروژه به شمار می روند.
وی ادامه داد: این فراخوان به صورت 2 مرحله ای برگزار می شود و قرار است در ماه جاری، آگهی پیش ارزیابی آن منتشر شود. در حال حاضر، اسناد مربوطه با همکاری مشاوران معتبر داخلی و خارجی در حال تهیه است که در آن از حداکثر جذابیت برای سرمایه گذاران داخلی و خارجی استفاده خواهد شد.
بنا به این گزارش، معدن مهدی آباد با ذخیره قابل توجه در کلاس جهانی است که در آن حدود 116میلیون تن سولفوره سرب و روی، 45میلیون تن اکسید روی و سرب (با عیار 5/7 درصد روی و 5/2 درصد سرب) و بیش از 10 میلیون تن سنگ باریت (سولفات باریم) است.

 

تاریخ انتشار:                                                     منبع: ایمیدرو

۱۳۹۴/۱۰/۲۰