معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

طلا در بازار جهانی در پی نگرانی‌ها نسبت به کندی اقتصاد چین و سقوط سهام که تقاضا برای سرمایه گذاری مطمئن را افزایش داده است، به بالاترین قیمت دو ماه گذشته صعود کرد.
به گزارش اطلس معدن، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور با 0.4 درصد افزایش، به 1,108 دلار رسید. بهای معاملات این بازار در جمعه گذشته به 1,113 دلار صعود کرده بود که بالاترین قیمت در بیش از دو ماه گذشته بود.
در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در فوریه با 0.7 درصد افزایش، به 1,106 دلار رسید.
قیمت طلا هفته گذشته با تشدید نگرانی های ژئوپالیتیکی، 3.6 درصد صعود کرد که بیشترین رشد هفتگی در چهار ماه گذشته بود.
طلا در پی ضعف بازارهای سهام که تقاضا برای سرمایه گذاری مطمئن را ایجاد کرده است، شروع باورنکردنی در سال 2016 داشت و با وجود نشانه‌های قوی شدن اقتصاد آمریکا، موفق شد سطح 1,100 دلار را حفظ کند.
بر اساس گزارش بلومبرگ، انتشار آمار اشتغال آمریکا در جمعه گذشته که نشان داد اقتصاد این کشور در دسامبر 292 هزار شغل جدید ایجاد کرده و نرخ بیکاری همچنان پنج درصد مانده است. گزارش اشتغال قوی باعث می‌شود بانک مرکزی آمریکا نرخهای بهره را با روند سریعتری افزایش دهد که چنین سیاستی به نفع دارایی‌های بدون بازده مانند طلا نخواهد بود و در واقع، از ارزش دلار پشتیبانی می‌کند.
طلا در سال گذشته به دلیل نگرانی سرمایه گذاران از افزایش نرخهای بهره در آمریکا، بیش از 10 درصد کاهش قیمت داشت. با اینهمه سرمایه گذاران روز جمعه بیشترین خرید طلای سه هفته گذشته را داشتند که در نتیجه، ذخایر صندوقهای سرمایه گذاری طلای قابل معامله در بورس را درپی داشت. موجودی صندوق اس پی دی آر گلد تراست (SPDR Gold Trust) که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری طلا در جهان است، روز پنج شنبه 4.2 تن افزایش یافت.
در بازار سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.4 درصد افزایش، به 14.02 دلار رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.7 درصد کاهش، به 873 دلار رسید و هر اونس پالادیم با 1.9 درصد کاهش، 485 دلار معامله شد که از سال 2010 تاکنون بی سابقه بود.