معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

نزدیکی استرالیا به آسیا و همچنین کاهش ارزش واحد پولی و در نتیجه هزینه های استخراج، سبب مقاوم تر شدن استرالیا در بازار رقابت جهانی می شود و این کشور را در برابر افت قیمت مواد معدنی حمایت می کند.
بنا بر گزارش اطلس معدن  و به گفته وزیر منابع طبیعی این کشور، بیش از 3 فصل است که هزینه های تولید سنگ آهن در استرالیا در نیمه پایینی منحنی هزینه های جهان قرار گرفته است و این موضوع به تولیدکنندگان کمک می کند در شرایط افت قیمت ها جان سالم به در ببرند.
همچنین قرارداد تجارت آزاد با چین، به استرالیا کمک می کند با تعرفه های کمتری اقدام به صادرات مواد خام به چین کند. از سوی دیگر احتمال عقد قراردادی مشابه میان استرالیا و هند نیز، به آسان سازی فرآیند صادرات از این قاره، می انجامد.

پیش بینی ها از روند عملکرد آتی استرالیا
اکنون که قیمت ها از فلزات گرفته تا منابع انرژی، کاهش یافته اند و روند سال 2015 را ادامه می دهند، سهام شرکت های پیشرو در تولیدات معدنی، همچون بی اچ پی بیلیتون (BHP Billiton) و ریوتینتو (Rio Tinto) افت یافته است. با این حال، در کنار نزول قیمت ها، حجم تولید نیز سیر صعودی داشته است.
به گفته فرایدنبرگ (Frydenberg)، وزیر منابع طبیعی استرالیا، حتی با وجود نوسانات زیاد در بازار، حجم تولید بالاست و قیمت ها به مرور افزایش خواهند یافت؛ سرمایه گذاری ها نیز هرچند با سرعتی ملایم تر، اما ادامه دارند.
او چشم انداز منابع معدنی استرالیا را مثبت ارزیابی کرده و معتقد است که برای رشد و پیشرفت جهانی، وجود آنها ضروری است.

استرالیا؛ برترین صادرکننده سنگ آهن
در پایان باید افزود استرالیا بزرگترین صادرکننده سنگ آهن در جهان است که در سال 2014 ارزش صادرات سنگ آهن آن به 45 میلیارد دلار امریکا بالغ شد. محموله های ارسالی از استرالیا در سال 2015 نیز به حجم 767 میلیون تن رسید که پیش بینی می شود امسال به 868 میلیون تن برسد.
انتظار می رود تا سال 2020، استرالیا موفق شود عنوان بزرگترین صادرکننده گاز طبیعی مایع در جهان را از کشور قطر، تصاحب کند.

تاریخ خبر 1394/10/26