معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

مسئولین صنعتی اعلام کردند: شرکتهای معدنی استان هبئی (Hebei) چین، مایلند سرمایه گذاری های خود را به دلیل وفور منابع معدنی، نیروی کار قوی و بازار مستعد و پر تقاضا، در قاره افریقا انجام دهند.

به گزارش اطلس معدن، یانگ چونگیونگ (Yang Chongyong) معاون فرماندار استان، در افتتاحیه نمایشگاه تجارت و اقتصاد بین الملل چین (لانگ فنگ) در روز 18 ماه می (28 اردیبهشت 94) عنوان کرد: افریقا اکنون مکانی با جذابیت بسیار بالا برای صنایع رقابتی استان هبئی چین است.

در طول این نمایشگاه که امسال بر تجارت با افریقا تمرکز داشته است، دو شرکت مستقر در هبئی و دیگری در پکن در مشارکتی با یک شرکت از کشور مالاوی، برای سرمایه گذاری در حدود 160 میلیون یوان ، توافق کردند و قصد دارند برای این کشور آفریقایی، مواد منفجره قابل استفاده در مناطق شهری تولید کنند.

بر اساس اطلاعات اعلام شده، در سال گذشته، حدود 50 شرکت از استان هبئی در کشورهای افریقایی سرمایه گذاری کرده اند که از این میان، سرمایه 3 شرکت در ماداگاسکار، 6 شرکت در اوگاندا، 1 شرکت در سودان، 5 شرکت در غنا، 7 شرکت در افریقای جنوبی، 4 شرکت در الجزایر، 2 تا در کامرون، 12 تا در اتیوپی و 5 شرکت در کنیا متمرکز شده است. زمینه های سرمایه گذاری از اکتشاف منابع معدنی و توسعه املاک و مستغلات تا تولید چوب پنبه و سیمان بوده است.

تاریخ خبر 1394/03/08