معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

ریوتینتو (Rio Tinto) در آستانه نزدیکی به حجم تولید شرکت ویل (Vale SA) قرار دارد –و حتی ممکن است از آن پیشی بگیرد-. لقب بزرگترین تولیدکننده سنگ آهن جهان، ممکن است از آن ریوتینتو شود چراکه رقبای آن، یعنی ویل و بی اچ پی بیلیتون (BHP Billiton)، از نوامبر سال گذشته تاکنون که معدن مشترک آنها در برزیل دچار حادثه شکست سد باطله شد، تاکنون با چالش های متعددی روبرو بوده اند.
تولیدکنندگان برتر سنگ آهن در جهان، هنوز در حال بیشتر کردن حجم تولید خود هستند؛ حتی با اینکه قیمت ها سقوط کرده اند. زیرا به دنبال دستیابی به سهم بیشتری از بازار صادرات، و از سوی دیگر پایین آوردن هزینه تولید از طریق کار با تمام ظرفیت خود، هستند.
به گزارش اطلس معدن، ریوتینتو انتظار افزایش 7 درصدی را در تولیدات سنگ آهن خود دارد و حجم آن را به 350 میلیون تن خواهد رساند. در حالیکه ویل اس آ، ماه گذشته پیش بینی خود را از تولید سال 2016 کاهش داد و به بازه 340 تا 350 رساند. پیش تر شرکت ویل تولید خود را 376 میلیون تن برآورد کرده بود.