معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

تصویر خبر، معدن لاس بامباس را در 4,000 متری جنوب کشور پرو نشان می دهد که قرار است در 5 سال اول عمر خود، سالانه 400,000 تن مس تولید کند و در نتیجه در میان 3 معدن برتر جهان قرار خواهد گرفت.
شرکت MMG چین که در سال 2014 معدن لاس بامباس (Las Bambas) را به قیمت 5.85 میلیارد دلار از گلنکور (Glencore) خرید، اولین محموله کنسانتره مس معدن بزرگ خود را به حجم 10,000 تن به چین فرستاد. این شرکت قصد دارد به یکی از تولیدکنندگان متوسط مقیاس فلزات صنعتی تبدیل شود.
به گزارش اطلس معدن، این معدن امسال قرار است 200,000 تن مس تولید کند و تا سال 2017 این حجم را به 400,000 تن افزایش دهد. معدن لاس بامباس هنگامی به بازار صادرات وارد شد که مس در کف قیمت 6.5 سال اخیر معامله می شود.
گفتنی است این معدن علاوه بر مس، حجم قابل توجهی نقره، طلا و مولیبدن نیز در 20 سال عمر خود تولید خواهد کرد.
پرو، جایگاه بسیار خوبی برای سرمایه گذاری بر روی مس است. گشایش معادن جدید در این کشور، تولید سالانه مس را به 2.8 میلیون تن در سال افزایش خواهند داد و در نتیجه پرو، بعد از شیلی، دومین تولیدکننده بزرگ مس در دنیا خواهد شد.
نقش معدن در تولید ناخالص ملی پرو، 12 درصد، و در صادرات این کشور 57 درصد است.