معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

به گزارش ماین نیوز، افزایش جزئی قیمت نفت و رشد پریمیوم فیزیکی چین از جمله عوامل موثر بر افزایش قیمت این فلز بود. همچنین بازارهای مالی در واکنش به حمایت بانک مرکزی اروپا از سیاست های پولی احیا شدند.

در چین پریمیوم های مس هفته گذشته به ۹۵ تا ۱۰۰ دلار افزایش یافت که بالاترین میزان از اکتبر گذشته بود، چراکه ذخایر این کشور پیش از سال نو چینی با افزایش مواجه شد.

مس سه ماهه در پایان معاملات هفته گذشته بورس فلزات لندن با ۰.۳ درصد افزایش به ۴۴۴۳ دلار در هر تن رسید. «ویوین لوید» تحلیلگر بانک «مک کواری» با بیان اینکه برخی محرک های اخیر قیمت مس مربوط به اخبار منتشر شده از چین است، اظهار کرد: با وجود اینکه ذخایر مس بالا نیست، اما هم اکنون نفت همه چیز را هدایت می کند.

اگرچه شرکت دولتی برق چین در سال ۲۰۱۶ قصد کاهش میزان سرمایه گذاری های خود را دارد، اما میزان سرمایه گذاری این شرکت طی سال های ۲۰۱۶ تا ۲۰۲۰ با افزایش همراه خواهد بود و این می تواند خبر خوبی برای مس باشد. این بخش یکی از مصرف کنندگان عمده مس در چین محسوب می شود و هر گونه اخبار مثبت و منفی بر قیمت فلز سرخ تاثیر می گذارد. در مجموع بیشتر فلزات پایه هفته خوبی را سپری کردند و با افزایش قیمت مواجه شدند.