معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

به گزارش ماین نیوز، بابک بابایی با اشاره به برنامه تنظیم شده برای اکتشافات در سال جاری اظهار کرد: بر اساس این برنامه 55 هزار متر حفاری در سال 94 در نظر گرفته شده بود در حالی که جلوتر از برنامه پیش بینی شده حرکت کردیم و با رشد 22 درصدی در 9 ماهه امسال در کل کشور 53 هزار و 209 متر حفاری انجام شد.

وی افزود: از این میزان حفاری صورت گرفته 42 هزار و 083 متر سهم استان کرمان و 11 هزار و 126 متر سهم استان آذربایجان شرقی است.

بابایی اظهار کرد: کل آنالیز نمونه‌های حفاری صورت گرفته در 9 ماهه سال جاری 16 هزار و 898 نمونه بوده است که از این مقدار 11 هزار و 351 نمونه در استان‌های مرکزی و جنوبی و 5 هزار و 547 در استان های شمالی و شمال غرب بوده است.

وی در خصوص سایر اقدامات انجام شده در این مناطق تصریح کرد: همچنین طی 9ماهه امسال ، مطالعات زمین‌شناسی و آلتراسیون، ژئوفیزیک و ژئوشیمی و پیش امکان سنجی و ارزیابی ذخیره انجام شده و گزارش کامل آنها دریافت شده است.

مدیر امور اکتشافات و مهندسی توسعه شرکت ملی صنایع مس ایران درباره فعالیت‌های اکتشافی انجام شده در استان‌های کشور طی نه ماهه سال 94 گفت: در این بازه زمانی فعالیت های اکتشافی در استان های کرمان، اصفهان، یزد، خراسان رضوی و جنوبی، سیستان و بلوچستان و آذربایجان شرقی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در میان استان‌ها، استان کرمان دارای بیشترین منطقه و محدوده اکتشافی است، اظهار کرد: گروه، زاورک، دره حمزه، باغ گلان، لردخیزان، رضی‌آباد، کوه کله سیاه، بیدستر، ایجو، میدوک، سرمشک، ده‌زیارت، سین آباد، بنه ریزان، دره آلو، چاه فیروزه و دره‌زار مناطق و محدوده های اکتشافی در این استان است.