معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

در سفر اخیر رییس جمهور به فرانسه تفاهم نامه همکاری بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران و سازمان زمین شناسی فرانسه در زمینه های اکتشاف ذخایر معدنی، اکتشاف آب، آزمایشگاه ها و آموزش منعقد شد.

مهندس محمد تقی کره ای ؛ رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران در گفتگو با خبرنگار معدن24 با بیان این مطلب گفت: به دنبال عقد تفاهم نامه بین سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی ایران و سازمان زمین شناسی فرانسه (BRGM) در 18 ژوئن 2015 یک ملاقات مجدد در سطح کارشناسی و تخصصی بین دو طرف در تهران در روزهای 3 تا 5 نوامبر 2015 انجام شد.

وی در ادامه افزود: هدف از اجرای این پروژه ها همکاری، به اشتراک گذاری و ارتقاء دانش فنی همراه با تلاش برای اکتشاف ذخایر جدید است.

کره ای خاطر نشان کرد: به دنبال مباحث فنی بین کارشناسان دو سازمان زمین شناسی ایران و فرانسه، دو ناحیه امید بخش دامغان و بیرجند به منظور مطالعات اکتشافی انتخاب و همکاری های یاد شده برای این دو ناحیه به اجرا در خواهند آمد. BRGM، متخصصین مربوط به این رشته ها را جهت مطالعات اکتشافات معدنی و کشف و شناسایی کانسارهای پنهان به ایران اعزام خواهد کرد و در این زمینه سازمان زمین شناسی ایران نیز اطلاعات دقیقی که در سال های اخیر فراهم کرده است رادر اختیار پروژه قرار می دهد.

رییس سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی تصریح کرد: به دنبال مباحثات و تبادل اطلاعات بین کارشناسان سازمان های زمین شناسی ایران و فرانسه، در زمینه ارزیابی ذخائر آب در سنگ های آهکی حوضه آبی قره قوم در شمال شرق ایران که هم اکنون با کمبود جدی آب و مشکل فرونشست زمین ناشی از مصرف بی رویه آب روبروست موافقت به عمل آمد. BRGM، متخصصین مربوط به اکتشاف آب های زیرزمینی در سنگ های آهکی را به ایران اعزام خواهد نمود و سازمان زمین شناسی ایران نیز اطلاعات دقیق موجود در زمینه آب های زیرزمینی را به مشارکت خواهد گذاشت.

این پروژه ها فرصت مناسبی جهت تقویت دانش فنی کارشناسان دو طرف و همچنین به روز رسانی آزمایشگاه های سازمان زمین شناسی ایران را فراهم خواهد نمود. کارشناسان سازمان زمین شناسی ایران در حین مشارکت و تبادل دانش و تجربیات بین دو طرف، مورد آموزش قرار خواهند گرفت.

وی در ادامه افزود: ارزیابی های دقیق مالی و بودجه مورد نیاز پس از توافق بر روی مباحث فنی این پروژه ها توسط BRGM انجام خواهد شد و به سازمان زمین شناسی ایران ارائه می شود.

 

منبع: معدن 24                                                                                           تاریخ انتشار:  94/11/10