معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

معدن 24: پیگیری وصول مطالبات بهره برداران زغالسنگ از ذوب آهن اصفهان در جلسه اخیر کمیته پشتیبانی زغالسنگ در وزارت صنعت، معدن و تجارت بررسی شد.

مهندس عباسعلی اقبالی زارچ؛  مدیر کل بهره برداری معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت در گفتگو با خبرنگار معدن24 با بیان این مطلب گفت: در جلسه کمیته پشتیبانی معادن زغالسنگ که یکشنبه گذشته در وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار شد، استمهال بدهی تسهیلات اخذ شده توسط بهره برداران، پیگیری امور مربوط به مالیات بر ارزش افزوده و نیز پیگیری وصول مطالبات بهره برداران معادن زغالسنگ از شرکت ذوب آهن اصفهان ازجمله مواردی بود که در این جلسه مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی در ادامه افزود: بالغ بر 40 میلیارد تومان تسهیلات از محل طرح های فنی و اعتباری به بهره برداران معادن زغالسنگ اختصاص داده  شده است که تاکنون برخی از بهره برداران از این تسهیلات استفاده کرده اند.

اقبالی خاطر نشان کرد: هدف از اختصاص تسهیلات از محل طرح های فنی و اعتباری در جهت افزایش تولید و نیز تامین هزینه های ایمنی در معادن زغال سنگ خواهد بود.

مدیرکل دفتر بهره برداری و نظات بر معادن وزارت صنعت، معدن و تجارت تصریح کرد: براساس تصمیم شورای عالی معادن، حقوق دولتی معادن زغالسنگ بر مبنای استخراج واقعی محاسبه خواهد شد و دیرکرد در پرداخت حقوق دولتی به این معادن تعلق نمی گیرد.

وی اظهار داشت: در سال جاری قیمت فروش زغالسنگ و کک نسبت به سال 93 با افزایش 15 درصدی مورد تایید کمیته پشتیبانی زغالسنگ قرارگرفته و با تایید نهایی  وزرای کارو تعاون و امور اجتماعی و صنعت، معدن و تجارت به ذوب آهن اصفهان اعلام شده است.

گفتنی است مسایل و مشکلات معادن زغالسنگ در کمیته پشتیبانی به مدیریت معاونت امور معدنی وزارت صنعت، معدن و تجارت برگزار می شود و نمایندگان شرکت های تهیه و تولید مواد معدنی، ایمیدرو، کمیته زغالسنگ خانه معدن، فعالان بخش خصوصی زغالسنگ، مدیرعامل  ذوب آهن اصفهان و مدیران زغالسنگ های البرز شرقی، مرکزی، طبس و کرمان حضور دارند و قیمت زغالسنگ خام ، کنسانتره و کک در این کمیته تعیین می شود.

لازم به ذکر است در جلسه اخیر کمیته پشتیبانی زغالسنگ دکتر سرقینی، دکتر کرباسیان ، جمعی از مدیران زغالسنگ کشور و نماینده مدیرعامل ذوب آهن اصفهان حضور داشتند و با توجه به مشکلات عدیده ای که این روزها بهره برداران زغالسنگ با آن دست و پنجه نرم می کنند حضور مدیرعامل ذوب آهن اصفهان برای پاسخگویی به مشکلات زغالسنگی ها لازم به نظر می رسید.

 

تاریخ انتشار: 94/11/12                                                                                      منبع خبر: معدن 24