معدن ها، مرجع اطلاع رسانی و معاملات معدن با هدف شناسایی وارائه فرصتهای سرمایه گذاری ناب و تمرکز بر شفاف سازی فضای معاملاتی معادن کشور، نسبت به کشف و پیشنهاد پتانسیل های موجود پا به عرصه حضور نهاد.

اخبار و مقالات

آگهی های ویژه

پس از آشفتگی های ایجاد شده در بازار سنگ آهن، زغال، نیکل و نفت در ماه ژانویه، اکنون بانک استرالیا و نیوزیلند (ANZ Bank)، معتقد است ضعف ایجاد شده در بازار سنگ آهن، باقی خواهد ماند.
به گزارش اطلس معدن و به گفته دنیل هاینز (Daniel Hynes)، مدیر ارشد تحقیقات مواد خام بانک ANZ، "سنگ آهن هنوز مشکلات زیادی از بابت بخش «عرضه» در بازار دارد."
طبق پیش بینی این بانک، از آنجا که تقاضا برای سنگ آهن کمتر شده ولی بخش تولید به قوت خود باقی است و گاها محموله های تازه ای از معادن جدید نیز به بازار وارد می شود، نمی توان انتظار قیمت بالاتری از 45 دلار برای سنگ آهن داشت. این بانک استرالیایی انتظار قیمت بیشتر از 50 دلار بر تن را برای سال 2017 دارد.
قیمت نیکل، مس و سایر فلزات پایه نیز دارای آشفتگی های بسیاری بوده است.
به گفته هاینز، ارقام مشاهده شده از واردات فلزات در چین طب ماه دسامبر، ارقام امیدبخشی برای مس بوده است و همچنین برخی انبارهای نگهداری فلزات پایه نیز از کاهش سطح موجودی های خود خبر می دهند.
گفتنی است روز جمعه، بهای نیکل در بورس فلزات لندن به کف 13 سال اخیر رسید و قیمت 8,121 دلار بر تن را تجربه کرد.